Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо списання заборгованості із земельного податку (далі – Податок), та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство, посилаючись на відмову щодо надання довідки про відсутність у нього заборгованості з Податку, запитує про можливість списання такого боргу за земельні ділянки, що розташовані на території Автономної Республіки Крим.
За даними інформаційно-комунікаційної системи податкових органів «Податковий блок» станом на 24.05.2022 за Товариством по ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (за неосновним місцем обліку) обліковується податковий борг із Податку (КБК 18010500) у сумі 3700,84 гривень.
Згідно з п.п. 26.2 п. 26 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу контролюючий орган здійснює без подання платником податку заяви списання податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій, пені та несплачених процентів за користування розстроченням (відстроченням)) платника податків із податковою адресою на тимчасово окупованій території, який за даними інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, виник у період з дати початку тимчасової окупації,
визначеної Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату прийняття рішення про списання такого боргу.
Отже, списання податкового боргу має здійснюватися виключно платникам податків із податковою адресою на тимчасово окупованій території АР Крим.
Згідно з даними інформаційно-комунікаційної системи податкових органів «Податковий блок» Товариство має податкову адресу у м. Суми.
Враховуючи зазначене, податковий борг Товариства не підлягає списанню згідно з положеннями п.п. 26.2 п. 26 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу.
Разом з тим 15.12.2020 Верховною Радою України прийнято Закон України № 1081-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (далі – Закон), згідно з яким п. 16 розд. VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України доповнено абзацами третім – п’ятим такого змісту:
«Установити, що до повернення тимчасово окупованої території України під загальну юрисдикцію України:
Казначейство України відкриває рахунки за надходженнями до місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя для зарахування платежів із сплати боргів з місцевих податків та зборів, що виникли до дати початку тимчасової окупації, визначеної Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (20.02.2014), платниками - резидентами, які мають об’єкти оподаткування з місцезнаходженням на тимчасово окупованій території України, на підставі інформації та даних центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію податкової політики;
як виняток із положень п. 3 частини другої ст. 671 та абзацу другого частини другої ст. 78 Кодексу, органи Казначейства України здійснюють повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на такі рахунки, за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету».
На виконання цієї законодавчої норми за дорученням Державної казначейської служби України ГУ ДКСУ у Херсонській області 01.03.2021 було повідомлено Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про відкриття та введення в дію з 01.03.2021 відповідних рахунків та надало переліки реквізитів цих рахунків.
Реквізити цих бюджетних рахунків розміщено на вебпорталі ДПС у рубриці «Рахунки для сплати платежів».
Отже, після набрання чинності Законом боржники отримали можливість сплатити суму податкового боргу із Податку, який обліковується по територіях АР Крим та м. Севастополя.
Додатково повідомляємо, що відповідно до п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, до 1 серпня 2023 року, зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема в частині строків розгляду звернень платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій, передбачених п. 52.1 ст. 52 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |