Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення фізичної особи-підприємця … (далі – Підприємець)від …(вх. ДПС № … від …, далі – звернення) щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодексу), повідомляє таке.
Як зазначено у зверненні, Підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку ІІ групи) таздійснює діяльність у сфері торгівлі та послугіз проведенням розрахунків за допомогою платіжних сервісів.
Враховуючи викладене, Підприємець просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань (в контексті звернення):
Варіант № 1
Споживач купує в магазині Підприємця товарів на суму 1000 грн. і коли він переходить на сторінку еквайра для оплати замовлення карткою, то на сторінці оплати він і оплачує ці 1000 грн. Еквайр з цієї суми вираховує свою комісійну винагороду – 20 грн. (2 % від суми) і на рахунок підприємця зараховує 980 грн.
Варіант № 2
Споживач купує в магазині Підприємця товарів на суму 1000 грн. і коли він переходить на сторінку еквайра для оплати замовлення карткою, то на сторінці оплати він оплачує 1020 грн. Окремо 1000 грн. вартість товарів магазину і окремо 20 грн. комісії еквайра. Еквайр з суми 1020 грн. вираховує 20 грн. своєї комісійної винагороди і на рахунок підприємця зараховує 1000 грн.
2) В який момент часу Підприємець повинен видати фіскальний касовий чек? Відразу після того як Підприємець отримає від еквайра сповіщення про те що споживач здійснив оплату чи потрібно дочекатися зарахування коштів на розрахунковий рахунок Підприємця в банку і тільки коли він у виписці по рахунку побачить ці кошти, то лише тоді видати фіскальний касовий чек?
Перед наданням відповідей на поставлені податковому органу питання, звертаємо увагу Підприємця, що його запит хоч і відповідає вимогам статті 52 Кодексу, водночас, оформлений суто формально для отримання індивідуальної податкової консультації та не розкриває суті здійснюваних Підприємцем операцій з продажу товарів, розрахунків з покупцями, взаємодії з контрагентами, задіяними у здійсненні таких операцій, що є ключовим для визначення кола обов’язків у сфері здійснення розрахунків.
Водночас, з урахуванням того, що запит і відповідає формальним вимогам статті 52 ПК України консультація надається із загальних норм законодавства.
Щодо питання 1
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі –Закон №265). Його дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до вимог статті 3 Закону № 265, суб’єкти господарювання при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, проводити розрахунки на повну суму покупки (надання послуги) через РРО/ПРРО та надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції.
Враховуючи вищезазначене, як відповідь на питання 1 повідомляємо, що у описаній ситуації,Підприємецьзобов’язаний надати покупцю фіскальний касовий чек встановленої форми та змісту на повну суму проданих товарів.
Слід зазначити, що стягненняеквайром комісійної винагороди з покупця чипродавця товарів жодним чином не впливає на обов’язок продавця сформувати та надати фіскальний касовий чек на повну суму проданих товарів.
Щодо питання 2
Закон № 265 не встановлює конкретних часових проміжків фіскалізації розрахунків, а лише визначає обов’язок її здійснення.
Відповідно до абзацу третього частини одинадцятої статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів», розрахунковий документ має бути виданий або створений в електронній формі не пізніше моменту передачі товару (послуги).
Таким чином, як відповідь на питання 2 повідомляємо, що фіскальний касовий чек має видаватись споживачу або безпосередньо під час здійснення розрахунків з ним, або не пізніше ніж момент отримання ним товару та/або послуги, за умови проведення розрахунків дистанційно.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |