Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо надання індивідуальної податкової консультації та в межах компетенції, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
У своєму листі Товариство звернулось з питанням щодо розблокування податкових накладних, у разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) була зупинена і Товариством протягом 365 календарних днів не подані копії документів та письмові пояснення, необхідні для прийняття контролюючим органом рішення про їх реєстрацію в зв'язку з тим, що Товариство перейшло на єдиний податок 2% та не було платником ПДВ.
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо дій Товариства в даній ситуації для розблокування податкових накладних.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі (далі – Порядок).
Відповідно до пункту 4 Порядку, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
За результатами розгляду документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 6 Порядку передбачено, що строк подання копій документів та письмових пояснень до контролюючого органу становить 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
15 березня 2022 року Законом України від № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» було внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема (далі – Кодекс), статтю 102 Кодексу було доповнено новим пунктом 102.9.
Так, згідно з пунктом 102.9 статті 102 Кодексу, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупинявся перебіг строків, визначених Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219), виключено норму пункту 102.9 статті 102 Кодексу, та доповнено підпункт 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» положенням щодо встановлення терміну дії зупинення перебігу строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а саме до 1 серпня 2023 року.
Таким чином, у період з 24.02.2022 до 01.08.2023 було передбачено зупинку перебігу строків давності для надання пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, в т.ч. щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких було зупинено в Реєстрі за вказаний період.
Водночас Законом № 3219 доповнено підрозділ 8 розділу ХХ «Перехідні положення» пунктом 9 1.1, згідно з яким платники єдиного податку третьої групи, які станом на 31 липня 2023 року використовували особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 цього підрозділу, та не відмовилися від їх використання самостійно, з 1 серпня 2023 року автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 цього підрозділу.
Враховуючи зазначене, з метою відновлення реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування пропонуємо подати пояснення та копії документів для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування для розгляду Комісією регіонального рівня питання про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |