X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.11.2023 р. № 4404/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо виникнення податкових зобов’язань з ПДВ та у зв’язку із наданням додаткової інформації на доповнення до індивідуальної податкової консультації, наданої Товариству 03.05.2023 і зареєстрованої в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

За загальновстановленими правилами режим оподаткування ПДВ не передбачає подвійного нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за однією операцією з постачання товарів/послуг, яка є об’єктом оподаткування ПДВ.

Так, якщо за своєю фактичною сутністю у межах одного договору купівлі-продажу неподільного об'єкта незавершеного будівництва / майбутнього об'єкта нежитлової нерухомості здійснюється безпосередньо постачання такого об’єкта, у тому числі в 2 етапи: 1) шляхом державної реєстрації за покупцем спеціального майнового права на такий об’єкт та 2) подальшої передачі такого об’єкта (після прийняття його в експлуатацію) покупцю у натурі, то для цілей оподаткування ПДВ має місце одна операція з постачання такого об’єкта покупцю.

За такою операцією податкові зобов’язання з ПДВ необхідно визначати відповідно до пункту 187.1 статті 187 розділу V ПКУ за правилом «першої події».

Разом з ДПС інформує, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин, у тому числі і тих, про які йдеться мова у зверненні, необхідно розглядати з урахуванням договірних умов та обставин здійснення відповідних господарських операцій, у тому числі з детальним вивченням та аналізом договорів, первинних документів і матеріалів, оформленням яких супроводжувались такі операції, що дозволяють ідентифікувати фактичну їх сутність.

Достовірність нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за тією чи іншою операцією з постачання товарів/послуг може бути встановлена виключно за результатами проведення відповідних перевірок, передбачених ПКУ.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).