X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.11.2023 р. № 4378/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з плати за землю (далі – Плата), та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство інформує про володіння 63-ма земельними ділянками та користування 187-ми земельними ділянками на умовах оренди. За період 2022-2023 роки Товариство при обчисленні податкових зобов’язань із земельного податку та орендної плати за землю застосувало отримані витяги про нормативні грошові оцінки земель (далі – Витяги, Оцінки) 2021 року з  урахуванням величини коефіцієнтів індексації за 2022-2023 роки – 1,1 та 1,15 (відповідно).

Товариством у березні 2023 року отримано нові Витяги, згідно з якими величина Оцінок в деяких випадках більша або менша.

У зв’язку з викладеним, Товариство запитує з якої дати потрібно уточнити на збільшення/зменшення податкові зобов’язання з Плати за 2023 рік з урахуванням нових Витягів, отриманих після настання встановленого законодавством граничного строку подання податкової звітності з Плати.

Платники Плати (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму Плати  щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про Оцінку, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової Оцінки  (п. 286.2 ст. 286 Кодексу).

Таким чином, порядок обчислення Плати передбачає, що для визначення бази оподаткування платник застосовує чинну Оцінку (п. 286.2 ст. 286 Кодексу та ст. 23 Закону України «Про оцінку земель» (далі – Закон)).

Підстави та порядок виконання Оцінки, а також набрання чинності результатів такої Оцінки після затвердження рішенням органів місцевого самоврядування технічної документації з Оцінки визначені ст.ст. 15, 18, 23 Закону.

Законом встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Держгеокадастр), надає Витяг про Оцінку окремої земельної ділянки, керуючись рішенням рад про затвердження технічної документації з Оцінки, які набирають чинності у строки, встановлені відповідно до п. 271.2 ст. 271 Кодексу (ст. 23 Закону).

Таким чином, якщо орган місцевого самоврядування не приймав рішення про затвердження технічної документації нової Оцінки, Товариство не має підстав для застосування нових Витягів для обчислення податкових зобов’язань з Плати. На 2023 рік Товариство має керуватися чинною Оцінкою з урахуванням всіх коефіцієнтів індексації, визначених відповідно до законодавства.

У разі необхідності Товариство може уточнити свої податкові зобов’язання з Плати у порядку, визначеному ст. 50 Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).