X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.12.2023 р. № 4495/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розглянула звернення щодо практичного застосування норм чинного законодавства і в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у своєму зверненні зазначає, що є фізичною особою – підприємцем, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування та є платником єдиного податку третьої групи і має намір здійснювати діяльність за КВЕД 46.12 «Діяльність посередників у сфері торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами» шляхом надання посередницьких послуг суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з оптової торгівлі пальним.

Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо права на здійснення ним діяльності у сфері посередництва з реалізації палива за видом діяльності КВЕД 46.12, враховуючи обмеження, визначені п. 291.5 ст. 291 ПКУ та які правові наслідки у разі провадження зазначеної діяльності.

Правові засади застосуванняспрощеноїсистемиоподаткування, обліку та звітності, а такожсправлянняєдиногоподаткувстановлені главою 1
розділуXIV ПКУ.

Відповідно до абзацу другого п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Разом з тим умови, відповідно до якихфізичні особи –підприємці не можуть бути платникамиєдиногоподаткупершої – третьоїгруп, зазначені
у п. 291.5 ст. 291 ПКУ.

Нормами п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (фізичним особам – підприємцям) бути платниками єдиного податку.

Відповідно до частини третьої п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів).

Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб'єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Національним класифікатором України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010», який затверджено наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457 (далі – КВЕДДК 009:2010).

Крім того, наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 затверджено Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності, де можна знайти роз’яснення щодо наповнення того чи іншого виду діяльності, який зазначений у класифікаторі.

Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку має право здійснювати діяльність посередників у сфері торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами за умови дотримання усіх інших вимог, визначених главою 1 розділу XIV ПКУ.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.