Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питаньщодо застосування штрафних санкцій у разі самостійного виправлення платником податків методологічних помилок у Звіті про контрольовані операції (далі – Звіт) та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІПодаткового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що ним було вчасно подано Звіт, проте у звіті були допущені помилки, а саме невірно відображений код методу встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» (графа 21 Звіту), а саме: замість методу чистого прибутку (код методу – 304) вказано метод порівняльної неконтрольованої ціни (код методу 301) та показник рентабельності (графа 22 Звіту), а саме:замість чистої рентабельності витрат (код показника рентабельності 440) вказано взагалі метод порівняння неконтрольованої ціни. При цьому вартісні показники контрольованих операцій не змінились.
Додатково платник податків повідомив, що не є об’єктом перевірки з боку контролюючого органу.
У зв’язку з чим, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання чи застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 120 розділу II Кодексу, у випадку виправлення в уточнюючому Звіті методологічних помилок, які наведені вище.
Згідно з підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу I Кодексу платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, Звіт.
Форма та Порядок складання Звіту затверджені наказом Міністерства фінансів України від 18 січня 2016 року № 8 із подальшими змінами та доповненнями (далі – Порядок).
Пунктом 2 розділу І Порядку та підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу IКодексу встановлено, що у разі якщо платником податку виявлено, що у раніше поданому Звіті інформація надана не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, такий платник податків має право подати:
новий Звіт (Звіт з позначкою «звітний новий») до граничного строку подання Звіту за такий самий звітний період;
уточнюючий Звіт (Звіт з позначкою «уточнюючий») після граничного строку подання Звіту за такий самий звітний період.
Новий та уточнюючий звіти повинні містити повну інформацію про контрольовані операції за звітний рік, як передбачено при складанні основного Звіту (Звіту з позначкою «звітний»).
Подання платником податку уточнюючого Звіту не звільняє від відповідальності, передбаченої підпунктами 120.4 і 120.6 статті 120 розділу I Кодексу.
Платник податків під час проведення документальних перевірок не має права подавати Звіт (уточнюючий Звіт) за звітний період, який перевіряється.
Відповідно до пункту 120.4 статті 120 розділу II Кодексуневключення, зокрема, до поданого Звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції - тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі 1 відс. суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.
Неподання платником податків уточнюючого Звіту після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), передбаченого пунктом 120.4 статті 120 розділу IIКодексу, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання уточнюючого Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Пунктом 120.6 статті 120 розділу II Кодексу визначено, що несвоєчасне подання платником податків, зокрема, Звіту або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому Звіті відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 розділу I Кодексу- тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі:
одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року;
одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому Звіті в разі подання уточнюючого Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року;
Кодексом не передбачено застосування штрафних санкцій у разі самостійного виправлення платником податків методологічних помилок, допущених при складанні Звіту, що не призвели до недекларування або несвоєчасного декларування контрольованих операцій у раніше поданому Звіті.
Водночас такий платник зобов’язаний подати уточнюючий Звіт у порядку, передбаченому підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу IКодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |