Головне управління ДФС у Київській області розглянувши Ваш запит відна виконання вимог статті 52 Податкового кодексу України
від 02.12.2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями, (далі Податковий кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію.
Фізична особа-підприємець «М» керуючись ст. 52 Податкового кодексу, просить надати письмову податкову консультацію з питань норм застосування законодавства в сфері РРО:
1. Чи має право платник єдиного податку другої групи, за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі пивом, проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при продажу пива в пляшках та бляшанках.
2. Чи існує обмеження щодо річного обсягу розрахункових операцій.
1. Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. № 1336 (далі Постанова). Зокрема, пунктом 1 цієї Постанови передбачено проведення розрахункових операцій без застосування РРО із застосуванням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій у разі роздрібної торгівлі
продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, що здійснюється фізичними особами -підприємцями, які сплачують єдиний податок.
Таким чином, платник єдиного податку другої групи, у разі відсутності у продажу інших підакцизних товарів, має право здійснювати роздрібну торгівлю пивом у пляшках та бляшанках без застосування реєстратора розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
2. Згідно вимог п.п. 1 п. 291.4 ст. 294 Податкового кодексу фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку другої групи здійснюють господарську діяльність за умови що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.
Пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу передбачено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:
першої групи;
другої і третьої групи (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
Отже, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для платника єдиного податку другої групи є обов’язковим.
Згідно пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |