Головне управління ДФС у Полтавській області розглянуло Ваше
звернення...., щодо надання податкової консультації та в порядку статті
52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) повідомляє.
Питання. Згідно Закону України «Про захист прав споживачів», технічно складні побутові товари - непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.
Якщо товар не є технічно складним побутовим, але його код зазначено у Переліку товарів, наприклад, канцелярський степлер, пластикова іграшка (пластикова машинка для дітей від 1 року, де з рухомих частин тільки колеса; лялька пластикова звичайна; лялька пластикова музична, чи застосовується при його продажу РРО ?
Згідно з пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 02.12.2010№2755-УІ зі змінами та доповненнями,
реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи -підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР зі змінами та доповненнями (далі - Закон №265). Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Згідно з пунктом 6 статті 9 Закону №265, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами підприємцями, які належать згідно Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Відповідно до статті 2 Закону №265, термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону №265 вживається у значенні, наведеному в Законі України від 12.05.1991 №1023-XII «Про захист прав споживачів» із змінами і доповненнями (далі - Закон №1023). Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 25і статті 1 Закону №1023 визначено, що технічно складні побутові товари - непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.
Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231 (далі - Перелік №231) та систематизовано згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів. Основні правила інтерпретації УКТЗЕД визначені Законом України «Про Митний тариф України» від 19 вересня 2013 року № 584-VII із змінами та доповненнями.
Враховуючи вищевикладене, суб'єкти господарювання при отриманні грошових коштів від юридичних та фізичних осіб в готівковій та безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо при продажу товарів (наданні послуг) у сфері
торгівлі, громадського харчування та послуг, а також продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, визначених Переліком №231, з використанням платіжного терміналу, встановленого на місці проведення розрахунків (наданні послуги) зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки з використанням РРО.
При реалізації складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, сплата за які проводиться з карткового рахунку споживача на картковий рахунок продавця, використання РРО є обов’язковим.
У разі проведення розрахунків між суб’єктами господарювання у безготівковій формі, а саме при переказі коштів з розрахункового рахунка суб’єкта господарювання, який отримує товари, роботи (послуги), на розрахунковий рахунок постачальника товару, робіт (послуг) згідно з рахунком-фактурою, договором тощо, РРО не застосовується.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |