X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ОФІС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ДПС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.12.2023 р. № 4652/ІПК/32-00-51-04-12

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків на виконання ПостановиПершого апеляційного адміністративного суду від 28.08.2023 по справі № 200/3060/22, яка залишила без змін Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 14.06.2023 по справі 200/3060/22, керуючись статтями 52 та 53 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), надає податкову консультацію з питань оподаткування екологічним податком за розміщення відходів (далі – Податок).

Товариство у своєму зверненні повідомило, що розміщує відходи, що утворюються під час провадження основної господарської діяльності із збагачення вугілля і класифікуються за такими кодами 1010.2.9.01 та 1010.2.9.03 відходів за Класифікатором відходів ДК 005-96, затвердженим і введеним в дію наказом Держстандарту України від 29.02.1996 № 89 (далі − Класифікатор). Товариство звернуло увагу, що розміщені відходи є вологими, а технологічна вода, що відокремлюється в процесі зберігання розміщених відходів, може повторно використовуватись з метою зменшення обсягів використання води для технологічних процесів збагачення. При цьому розміщені відходи відрізняються за складом та вологістю.

Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

  1. Чи повинно Товариство, як платник екологічного податку, при визначенні фактичної маси розміщуваних відходів, зокрема відходів та хвостів фабрик збагачувальних (кек), а також відходів збагачення вугілля, переробленого на збагачувальних та брикетних фабриках, враховувати їх вологість та визначати масу відходів, враховуючи масу води/вологи, що міститься в них?
  2. Чи має право Товариство, як платник екологічного податку, при визначенні обсягу фактичної маси розміщуваних відходів, зокрема відходів та хвостів фабрик збагачувальних (кек), а також відходів збагачення вугілля, переробленого на збагачувальних та брикетних фабриках, не враховувати воду/вологу, яка міститься в цих відходах?
  3. Чи повинно Товариство, як платник екологічного податку, включати до бази оподаткування екологічним податком обсяги супутньої води/вологи, що міститься у відходах та хвостах фабрик збагачувальних (кек), а також відходах збагачення вугілля, переробленого на збагачувальних та брикетних фабриках?

Щодо питань 1 - 3.

Відносин, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються виключно поняттями, установленими Кодексом.

У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу (стаття 5 Кодексу).

Об’єктом та базою оподаткування Податком є, зокрема, обсяги та види (класи) розміщених відходів (підпункт 242.1.3 пункту 242.1 статті 242 Кодексу).

Відходами вважаються будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення (Класифікатор).

Відходи, віднесені до коду 1010.2.9.01, поіменовані Класифікатором як «Шлам та «хвости» з фабрик збагачувальних», а до коду 1010.2.9.03 − як «Відходи збагачення вугілля, переробленого на збагачувальних та брикетних фабриках» без зазначення стану речовин.

Оскільки ставки податку за розміщення відходів встановлюються залежно від класу небезпеки та рівня небезпечності, а не від їх речовинного складу, то об’єктом оподаткування Податком визначається весь обсяг розміщених Товариством відходів.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).