X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.12.2023 р. № 4706/ІПК/99-00-12-01-02 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення  платника податків щодо перереєстрації реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО)/програмних реєстраторів розрахункових операцій  (далі – ПРРО), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платник податків отримав повідомлення про включення його до Реєстру великих платників податків з початку податкового періоду (календарного року).

У зв’язку з переведенням на облік до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків у платника податків виникли питання щодо перереєстрації РРО та ПРРО.

Враховуючи викладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

  1. Чи потрібно платнику податків подавати заяву про перереєстрацію РРО/ПРРО у разі переходу на облік до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків?
  2. Яким чином платник податків дізнається про виникнення змін у даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні?
  3. Як платник податків отримає оновлені реєстраційні посвідчення РРО/ПРРО за новим місцем обліку?
  4. Чи вважатиметься чинним діюче реєстраційне посвідчення на ПРРО до моменту перереєстрації ПРРО за новим місцем обліку?

З питань 1 – 4 повідомляємо.

Правові відносини у сфері застосування РРО та ПРРО встановлені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Процедура реєстрації РРО/ПРРО в контролюючих органах регулюється Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (далі – Порядок № 547)/ Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.07.2020 за № 635/34918 (далі – Порядок № 317).

 Відповідно до пункту 3 глави 2 розділу II Порядку № 547 реєстрація РРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.

Пунктом 1 розділу ІІ Порядку № 317 встановлено, що ДПС веде реєстр ПРРО (далі – Реєстр) в електронному вигляді. До Реєстру вносяться дані про ПРРО, а також відомості про суб’єктів господарювання та їхні господарські одиниці, де застосовуються такі ПРРО, дані сертифікатів кваліфікованих або удосконалених електронних підписів та/або печаток, що використовуються такими ПРРО.

Відповідно до пункту 4 глави 2 розділу ІІ Порядку № 547 реєстрація РРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО (далі – заява № 1-РРО)/пункту 3 розділу ІІ Порядку № 317 реєстрація ПРРО – на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (далі – заява № 1-ПРРО).

Відповідно до пунктів 1, 2 глави 3 розділу ІІ Порядку № 547 перереєстрація РРО здійснюється у разі використання РРО в іншій господарській одиниці, зміни даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні (податковий номер або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку в паспорті, найменування (прізвище, ім’я, по батькові)), або сфери застосування РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, а також у разі встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстраційного посвідчення, втрати або непридатності його для використання / пункту 8 розділу II Порядку № 317 перереєстрація ПРРО здійснюється у разі зміни найменування (прізвища, імені, по батькові (за наявності)) або податкового номера суб’єкта господарювання (без державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця), найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО.

Для перереєстрації РРО/ПРРО подається заява №№ 1-РРО/1-ПРРО з позначкою «Перереєстрація».

У разі включення суб’єкта господарювання до Реєстру великих платників податків, унаслідок чого змінюється контролюючий орган, в якому суб’єкт господарювання обліковується як платник податків за основним місцем обліку, протягом двох робочих днів після переведення платника податків на обслуговування до контролюючого органу за новим місцем обліку засобами інформаційно-комунікаційної системи (далі – ІКС) ДПС здійснюється перереєстрація РРО/ПРРО до контролюючого органу за новим основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків (пункт 4 глави 3 розділу ІІ Порядку № 547 / пункт 11 розділу ІІ Порядку № 317).

Реєстраційне посвідчення, видане суб’єкту господарювання згідно з Порядком № 547 контролюючим органом за попереднім місцем обліку, залишається чинним до моменту виникнення змін у даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні.

Документи щодо реєстрації/перереєстрації РРО, які знаходились в контролюючому органі за попереднім основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків, передаються разом з обліковою справою до контролюючого органу за новим основним місцем обліку такого платника податків.

Отже, зміна контролюючого органу, в якому платник податків перебуває на обліку за основним місцем обліку, внаслідок включення платника податків до Реєстру великих платників податків, за умов відсутності змін, передбачених пунктами 1, 2 глави 3 розділу ІІ Порядку № 547/пунктом 8 розділу II Порядку № 317, не потребує подання платником податків заяви №№ 1-РРО/1-ПРРО з позначкою «Перереєстрація» та отримання нового реєстраційного посвідчення для РРО.

Порядком № 317 не передбачено видачу та використання реєстраційного посвідчення для ПРРО.

У приватній частині ІКС «Електронний кабінет» у режимі «Облікові дані платника» платник податків може переглянути, зокрема, інформацію про перебування на обліку в контролюючих органах,  відомості про РРО/ПРРО.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).