Державна податкова служба України розглянула звернення Підприємства щодо справляння рентної плати за використання лісових ресурсів (далі – Плата) та, керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що набуло права на довгострокове тимчасове користування лісової ділянки Старосалтівського лісництва, яка знаходиться у межах Старосалтівської селищної територіальної громади Харківської області на підставі договору довгострокового тимчасового користування земельною ділянкою від 21.03.2007 № 5 (далі – Договір).
Підприємство, посилаючись на наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004 (далі – Наказ), та розпорядження Харківської обласної військової адміністрації від 08 серпня 2022 року № 114В «Про заборону відвідування лісів та здійснення полювання на території Харківської області у період воєнного стану» (далі – Розпорядження), просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання щодо виникнення у нього об’єкта оподаткування Платою за періоди з: 28.02.2022 по 05.05.2022; 05.05.2022 по 12.09.2022; 08.08.2022 до закінчення воєнного стану.
Платниками Плати є лісокористувачі, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами (п. 256.1 ст. 256 Кодексу).
Об’єктом оподаткування є, зокрема використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт (п. 256.2 ст. 256 Кодексу).
При цьому Кодекс не містить положень щодо виключень з об’єкта оподаткування Платою.
Використання корисних властивостей лісів здійснюється відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами (далі – Договір), який укладається між постійним та тимчасовим користувачами.
Цивільні відносини, засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників, регулюються цивільним законодавством (ст. 1 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV (далі – Цивільний кодекс).
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків (ст. 626 глави 52 Цивільного кодексу).
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов’язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 глави 52 Цивільного кодексу).
У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов’язання.
Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах (ст. 652 глави 52 Цивільного кодексу).
Таким чином вирішення порушеного у зверненні Підприємства питання лежить у площині цивільно-господарських відносин та має бути врегульовано нормами Договору.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |