X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.12.2023 р. № 4809/ІПК/07-16-07-06-08

Головне управління ДПС у Закарпатській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ), розглянуло запит товариства ………………………………. на отримання індивідуальної податкової консультації щодо необхідності ведення касової книги відокремленим підрозділом юридичної особи та оприбуткування готівки в касі відокремленого підрозділу, та повідомляє наступне.

Згідно з пункту 39 розділу IV Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 29.12.2017 №148, відокремлені підрозділи, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або РК та веденням КОРО, але не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, касової книги не ведуть.

Відокремлені підрозділи, які не ведуть касову книгу, здають готівкову виручку до каси  банку через відповідні служби, яким згідно із законодавством надано право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів, або через підприємства, які отримали ліцензію Національного банку України на надання банкам послуг з інкасації, то готівка не оприбутковується в касовій книзі підприємства, а зараховується на рахунок у безготівковому порядку. Така готівкова виручка відокремленого підрозділу зараховується на рахунок підприємства в безготівковому порядку і безпосередньо до каси підприємства не надходить .

Відповідно  до  підпункту  18 пункту 3  розділу І Положення про ведення  касових  операцій у національній  валюті  в  Україні   оприбуткування готівки - проведення суб’єктами  господарювання  обліку  готівки  в  касі   на   повну   суму   її   фактичних   надходжень   у   касовій   книзі/книзі   обліку  доходів   і   витрат/фіскальному   звітньому   чеку, електронному фіскальному звітньому чеку, розрахунковій квитанції.

Таким чином, відокремлені підрозділи, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або РК та веденням КОРО, але не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, касової книги не ведуть та оприбуткування готівки відбувається в фіскальному звітньому чеку.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.