Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товаристващодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремихнорм законодавства стосовно ліцензування пального та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство повідомляє, щопланує на акцизному складі, де надає послуги зі зберігання пального, виконувати роботи з поліпшення споживчих властивостей палива моторного: бензинів моторних А-95 та дизельного пального шляхом додавання багатофункціональних присадок. Відповідно до технологічних інструкцій додавання присадок в допустимих концентраціях не впливає на фізико-хімічні показники нафтопродукту, не змінюються експлуатаційні показники якості пального та відповідає Технічному регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельного палив затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2013 року№ 927 «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог доавтомобільних бензинів, дизельногопалива,судновихта котельнихпалив», ДСТУ7687:2015 «Бензини автомобільні євро» (далі – Постанова № 927).
Враховуючи зазначене Товариство запитує, чи потребує діяльність з поліпшення споживчих властивостей палива моторного шляхом додавання багатофункціональних присадок отримання ліцензії на виробництва
пального, враховуючи що суб’єкт господарювання не є виробником бензинів
моторних А-95 та дизельного палива, при цьому не змінюється код УКТ ЗЕД
пального, не змінюються експлуатаційні показники якості пального яке відповідає Технічному регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, судових та котельного палив, затвердженого Постановою № 927?
До зазначеного запитання.
Відповідно до ст. 1 Закону № 481:
ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ, що засвідчує право суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку (абзац двадцять п’ятий статті 1 Закону № 481);
виробництво пального - діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, в результаті якої отримується пальне або інші продукти переробки (абзац шістдесятий статті 1 Закону № 481);
зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик (абзац шістдесят перший статті 1 Закону № 481);
оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам (абзац шістдесят другий статті 1 Закону № 481).
У ст. 1 Закону № 481 також зазначено, що термін «пальне» вживається в цьому Законі у значенні, наведеному у Кодексі.
Згідно із п.п. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне – нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне,паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Виробництво пального здійснюється суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) незалежно від форми власності за умови наявності ліцензії на право виробництва пального (частина двадцять четверта статті 2 Закону № 481).
Оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії (частина перша статті 15 Закону № 481).
Отже, діяльність з поліпшення споживчих властивостей палива моторного шляхом додавання багатофункціональних присадокне є діяльністю з виробництва пального в розумінні Закону № 481 (тобто діяльністю з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші) та, відповідно, не потребує отримання ліцензії на виробництво пального.
Водночас діяльність із придбання та подальшої реалізації суб’єктам господарювання пального, в тому числі із зміною його фізико-хімічних характеристик, є діяльністю з оптової торгівлі пальним, яка ліцензується відповідно до Закону № 481, та може здійснюватися за наявності ліцензії на оптову торгівлю пальним.
Разом з цим, для цілей оподаткування акцизним податком необхідно враховувати, що відповідно доп.п.14.1.281 п.14.1 ст. 14 Кодексу виробництво підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |