Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань переходу Товариства у 2021 році на спрощену систему оподаткування, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство повідомило, що має землі сільськогосподарського призначення (суборенда), здійснює закупівлю сировини у підприємств (в Україні і за межами Митної території України) для переробки та виготовлення кормів для тварин (код УКТ ЗЕД 2309) та просить надати роз’яснення з наступних питань:
Щодо питань 1-2
Відповідно до пп. 4«а» п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, належать сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Сільськогосподарський товаровиробник – це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми або фізична особа – підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням і виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях,
у т. ч. власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання (пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1-24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукцію) вирощує, відгодовує, виловлює, збирає, виготовляє, виробляє, перероблює безпосередньо виробник цих товарів (продукції), а також продукти обробки й переробки таких товарів (продукції), якщо вони були придбані чи вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання (пп. 14.1.234 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Дохід сільськогосподарського товаровиробника, отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки (крім підакцизних товарів, за винятком виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29-2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції), включає, зокрема, доходи, отримані від реалізації продукції рослинництва, що вироблена (вирощена) на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, а також продукції рибництва, виловленої (зібраної), розведеної, вирощеної у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах), та продуктів її переробки на власних підприємствах або орендованих виробничих потужностях (п.п. 298.8.3 п. 298.8 ст. 298 Кодексу).
Виходячи з викладеного, дохід, отриманий від реалізації кормів, виготовлених на власних потужностях з сировини інших сільськогосподарських товаровиробників або постачальників, не відноситься до доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва, а враховується у загальній сумі доходу сільськогосподарського товаровиробника. Дохід від реалізації кормів виготовлених з власної сільськогосподарської сировини включається до складу доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції.
Щодо питань 3-4
Відповідно до пп. 291.4.4 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Частка сільськогосподарського товаровиробництва для цілей глави 1 розділу XIV Кодексу – питома вага доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, у загальній сумі його доходу, що враховується під час визначення права такого товаровиробника на реєстрацію як платника податку (пп. 14.1.262 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
При обчисленні частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік доходи від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки включаються до доходу сільськогосподарського товаровиробника, якщо така продукція належить до продукції, що класифікується в групах 1-24 УКТ ЗЕД.
Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.11.2011 р. № 772, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.04.2012 № 510/20823, зі змінами (далі – Розрахунок).
Джерелом інформації при складанні розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва є дані бухгалтерського обліку.
Відображення операцій в бухгалтерському обліку здійснюється відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 № 291, зі змінами та доповненнями, або якщо підприємство веде облік за спрощеною формою – відповідно до Спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.04.2001 № 186, зі змінами та доповненнями.
Загальна сума доходу підприємства визначається відповідно до вимог Національного положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 № 290 «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку», зі змінами та доповненнями.
У рядку 1.4 Розрахунку відображається дохід, отриманий від реалізації продуктів переробки продукції рослинництва та рибництва, що вироблені на власних підприємствах або на орендованих виробничих потужностях. У рядку 2 Розрахунку вказується загальна сума доходу сільськогосподарського товаровиробника.
Джерелом інформації щодо заповнення рядків 1.1-1.8 Розрахунку є дані кредитових оборотів за субрахунком 701 «Дохід від реалізації готової продукції», аналітичні рахунки продукції рослинництва та кредитові обороти за субрахунком 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів», аналітичні рахунки реалізації довгострокових біологічних активів рослинництва
Таким чином, якщо питома вага доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки перевищує 75 відсотків у загальній сумі доходу, платник може перейти на спрощену систему обліку та звітності як платник єдиного податку 4 групи.
Крім того, інформуємо, на підставі п. 528, пп. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу зупинявся перебіг строків, зокрема щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно підприємством, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |