X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.06.2017 р. № 506/6/99-99-15-03-02-15/ІПК



Про порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної та розрахунку коригування

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку скорочення і округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної та розрахунку коригування та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Порядок заповнення податкової накладної передбачений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» із змінами та доповненнями (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267) (далі - Порядок № 1307).

Відповідно до пункту 4 Порядку № 1307 усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях із копійками.

Водночас пунктом 16 Порядку № 1307 передбачено, що графа 7 «Ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість» заповнюється в гривнях із копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством. Тобто графа 7 податкової накладної повинна містити цифрове значення, що має не більш ніж 2-х знаків після коми. В окремих випадках, коли ціни (тарифи) затверджено відповідними рішеннями Уряду, у графі 7 податкової накладної може зазначатися числове значення з більшою кількістю знаків після коми.

Водночас Порядком № 1307 не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, котрі зазначаються в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)»податкової накладної, а також правила округлення як вартісних, так і кількісних показників, отриманих унаслідок розрахунку.

Необхідною кількістю знаків після коми в кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника в графі 10 податкової накладної та рядків І-ІХ розділу А податкової накладної.

Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у котрому кількість знаків після коми перевищує 2, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знака на «1» (одиницю).