X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У КIРОВОГРАДСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.06.2017 р. № 508/ІПК/11-28-12-01-17



Щодо практичного застосування

пп. "і" п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України

1. Відповідно до підпункту "і" пункту 201.1 статті 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку складає податкову накладну, з визначенням обов’язкових реквізитів, у тому числі, код товару згідно УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП). Щодо питання визначення відповідності товарів (продукції) власного виробництва певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД та зазначення такого коду при оформленні документів, у тому числі податкових накладних, які складаються платником під час здійснення операції з постачання таких товарів (продукції), повідомляємо, що платник податку при складанні податкової накладної за такими операціями самостійно визначає відповідність товарів (продукції) власного виробництва певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, а у разі виникнення необхідності платник податку з порушеного питання може звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

2. Ведення ДКПП здійснює Державне підприємство „Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем” Держспоживстандарту України. При визначенні коду послуги потрібно користуватися Класифікатором ДК 016:2010. З питання правильності визначення кодів послуг у разі виникнення необхідності пропонуємо звертатись до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

3. Відповідно до п.74.2 ст. 74 Кодексу в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Кодексу реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі

податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою:www.sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-

politika/2017-rik/72061.html.

Згідно п.57 розділу XX Перехідних положень Кодексу період з 1 квітня 2017 року до 1 липня 2017 року є перехідним періодом, протягом якого процедура, визначена пунктом 201.16 ст. 201 Кодексу, здійснюється без фактичного зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У зв’язку з цим з квітня 2017 року запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових

накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - СМКОР), згідно з якою суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з постачання товарів/послуг, реєструють податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, які у свою чергу проходять автоматизований моніторинг.

СМКОР визначено ризики, проте після оцінки ступеня ризиків всі податкові накладні платника зареєстровано, підтвердженням чого є отримані підприємством квитанції про реєстрацію податкових накладних.

4. Відповідно до абзацу другого пункту 201.10 статті 201 Кодексу податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податків, який здійснює постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Загальні роз’яснення щодо відображення, починаючи з 01.01.2017, кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД та кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг при складанні податкових накладних надано листами ДФС від 20.01.2017 № 1312/7/99-99-15-03-02-17 та від 10.03.2017 № 5953/7/99-99-15-03-02-17, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою:

www.sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/282761 .html;

www.sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-

dodanu-vartist/listi-dps/288747.html.

Вказані листи підприємство може використовувати у своїй діяльності.