X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.06.2017 р. № 514/ІПК/04-36-12-01-16



щодо зазначення номенклатури товарів в гр.2 податкової накладної при здійсненні операцій з переробки давальницької сировини.

Згідно із пп. «б» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі — ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.

Місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п. 186.2 і п. 186.3 ст. 186 ПКУ (п. 186.4 ст. 186 ПКУ).

Відповідно до п.п.14.1.185 п.14.1 ст.14 ПКУ постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Згідно із п.п.14.1.191 п.14.1 ст.14 ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб’єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб’єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі (п.п.14.1.41 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Оскільки давальницька сировина є власністю замовника, і при передачі її для переробки виконавцю право власності на цю сировину до виконавця не переходить, то за операцією з передачі давальницької сировини виконавцю, а також при отриманні замовником готової продукції податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються.

При цьому, виконавець повинен нарахувати ПДВ на послуги з переробки давальницької сировини на загальних підставах за основною ставкою.

Підприємство - замовник за даних умов здійснює реалізацію товару, виготовленого з давальницької сировини, як власно виробленого товару.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Кодексом термін.

Податкова накладна складається за формою та в порядку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі - Порядок № 1307).

Згідно із п.16 Порядку №1307 до граф 3.1, 3.3 податкової накладної відноситься код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі — ДКПП).

Графи 3.1, 3.3 заповнюються на всіх етапах постачання товарів/послуг:

у разі постачання товару заповнюється графа 3.1, в якій зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо);

у разі постачання послуги заповнюється графа 3.3, в якій зазначається код послуги згідно з ДКПП.

Платники податку, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду. При цьому код згідно з УКТ ЗЕД зазначається на рівні позиції, підпозиції, категорії, підкатегорії відповідно до Закону України «Про Митний тариф України».

Згідно інформації наведеної в запиті платника - підприємство здійснює продаж товару, отриманого від переробника в результаті переробки давальницької сировини.

З урахуванням вищевикладеного, при постачанні товару, отриманого в результаті переробки давальницької сировини, платник повинен зазначати в податковій накладній обов’язкові реквізити коду товару згідно з УКТ ЗЕД, а саме, товару, що виготовляється з давальницької сировини.

Щодо питання визначення відповідності товару певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД та зазначення такого коду при оформленні документів, у тому числі податкових накладних, повідомляємо, що платник податку при складанні податкової накладної самостійно визначає відповідність товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, а у разі виникнення необхідності з даного питання може звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

У разі відсутності коду товару в УКТ ЗЕД при складанні податкової накладної необхідно використовувати Довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТ ЗЕД, розміщений на офіційному веб - порталі ДФС.

Враховуючи викладене, з метою правильності зазначення коду УКТ ЗЕД у податковій накладній, складеній за операцією з постачання товару, отриманого від переробника давальницької сировини платник може звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.