X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.12.2023 р. № 4990/ІПК/26-15-12-03-07

 

Головне управління ДПС у м. Києві за результатами розгляду звернення фізичної особи-підприємця щодо порядку подання повідомлення про об'єкти оподаткування, об'єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомив, що фізичною особою – підприємцем дистанційно, засобами телефонного зв'язку, надаються консультаційні та інформативні послуги по всій території України.

Практична необхідність отримання податкової консультації полягає в необхідності дотримання податкового законодавства під час надання послуг за умови, коли постійне місце надання послуг відсутнє.

Враховуючи викладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання щодо необхідності подання до контролюючого органу повідомлення про об'єкти оподаткування, об'єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – повідомлення № 20-ОПП) за умови, що постійне місце надання послуг у фізичної особи – підприємця відсутнє.

Фізичною особою – підприємцем зареєстровано вісім видів діяльності, основний вид діяльності – діяльність у сферi бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування. Відповідно до поданої платником податку заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, місце провадження господарської діяльності зазначено: «територія України».

Згідно з пунктом 45.1 статті 45 Кодексу платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків – фізичної особи визначається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Пунктом 63.3 статті 63 Кодексу встановлено, що з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування (неосновне місце обліку).

Об'єктами оподаткування є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Пунктом 65.1 статті 65 Кодексу встановлено, що взяття на облік фізичних осіб – підприємців у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон).

Відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, контролюючі органи отримують у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами контролюючого органу.

Відповідно до статті 9 Закону, в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про фізичну особу – підприємця, зокрема, щодо місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв'язок з фізичною осою – підприємцем).

Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 (далі – Порядок № 1588), встановлені порядок подання та форма повідомлення № 20-ОПП.

Згідно з пунктом 8.4 розділу VIII Порядку № 1588 повідомлення № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У повідомленні № 20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Будь-який суб’єкт господарювання, незалежно від форми ведення підприємницької діяльності, зобов’язаний подати до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення № 20-ОПП з інформацією щодо фактичної адреси провадження підприємницької діяльності як про об’єкт оподаткування.

Підставою для подання повідомлення № 20-ОПП про об'єкти оподаткування є виникнення права володіння, користування, розпорядження на такий об'єкт згідно з відповідними правовстановлювальними документами.

У разі, якщо суб’єкт господарювання, здійснює господарську діяльність за умови відсутності постійного місця провадження такої діяльності, визначена платником податків податкова адреса, за якою здійснюється з ним зв'язок, є адресою пов’язаною із здійсненням підприємницької діяльності.

У такому випадку фізична особа – підприємець повинна подати повідомлення № 20-ОПП, у якому повідомити про місце проживання (місце реєстрації) як про об'єкт оподаткування.

Враховуючи, що виключення щодо обов’язку інформувати контролюючі органи про об'єкти оподаткування для будь-яких категорій платників податків Кодексом не встановлені, платник податків, керуючись пунктом 63.3 статті 63 Кодексу та пунктами 8.1, 8.3 та 8.4 розділу VIII Порядку № 1588, подає повідомлення № 20-ОПП із зазначенням інформації про наявні об'єкти оподаткування із зазначенням виду права згідно з правовстановлювальними документами.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.