Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку третьої групи має намір здійснювати діяльність із технічної підтримки театральних вистав, концертів, опери, танців або інших сценічних виступів (яка входить у КВЕД 90.02), а саме: забезпеченням заходів світловим, звуковим обладнанням з його налаштуванням, роботи по освітленню та звукозабезпеченню, роботи з оформлення та декорування сцени.
Платник податку просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
1. Чи має право фізична особа – підприємець – платник єдиного податку третьої групиздійснювати діяльність із технічної підтримки театральних вистав, концертів, опери, танців або інших сценічних виступів, яка входить у КВЕД 90.02 (а саме: забезпеченням заходів світловим, звуковим обладнанням з його налаштуванням, роботи по освітленню та звукозабезпеченню, роботи з оформлення та декорування сцени тощо) та включити КВЕД 90.02 до реєстру платників єдиного податку?
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою 1 розділу XIV Кодексу.
Згідно з п. 291.3 ст. 291 Кодексу, зокрема, фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи – підприємці які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
При цьому згідно з п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), які, зокрема, здійснюють діяльність з організації, проведення гастрольних заходів (п.п. 10 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу).
Слід зазначити, що Закон України від 10 липня 2003 року № 1115-ІV «Про гастрольні заходи в Україні» (далі – Закон № 1115) визначає загальні засади організації гастрольних заходів в Україні, ст. 1 якого визначено:
організатори гастрольних заходів – це суб’єкти господарювання, що займаються організацією гастрольних заходів на території України і статутними документами яких передбачено таку діяльність.
учасник гастрольного заходу – фізична особа, яка бере участь у публічному виступі перед глядачами під час гастрольного заходу або бере чи брала участь у його створенні як автор аудіовізуальних творів, сценарію та/або текстів чи діалогів, режисер-постановник, продюсер тощо.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьоїгруп здійснюється відповідно до п.п. 298.1.1 – 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу.
Згідно з п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Кодексу для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву, у якій зазначаються, зокрема, обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 (п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 Кодексу).
Відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457 (далі – КВЕД ДК 009:2010), фізична особа при здійсненні державної реєстрації фізичної особи – підприємця за власним бажанням обирає вид діяльності, який планує здійснювати під час господарської діяльності.
Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності затверджено наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 (далі – наказ № 396).
Разом з цим, звертаємо увагу, що до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку, зокрема, відомості про види господарської діяльності (крім платників єдиного податку третьої групи – електронних резидентів (е-резидентів) (п.п. 8 п. 299.7 ст. 299 Кодексу).
З урахуванням наказу № 396 згідно з КВЕД ДК 009:2010 клас90.02 «Діяльність із підтримки театральних і концертних заходів» включає:
діяльність із технічної підтримки живих театральних вистав, концертів, опери, танців або інших сценічних виступів:
діяльність режисерів, продюсерів, художників-оформлювачів та декораторів сцени, інженерів з освітлювання тощо.
Цей клас також включає:
діяльність продюсерів або підприємців у сфері мистецтва з визначеними приміщеннями або без них.
Враховуючи зазначене, якщо код виду діяльності за КВЕДДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону.
Слід зауважити, що для встановлення до якого виду відноситься обрана фізичною особою – підприємцем господарська діяльність та чи належить вона до видів діяльності, перелік яких наведено у п. 291.5 ст. 291 Кодексу, фізичній особі – підприємцю необхідно звернутись до Державної служби статистики України.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |