Державна податкова служба України розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо застосування окремих норм законодавства та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Відповідно до наданої інформації,за результатами розгляду судової справи на поточний рахунок Товариства були повернуті суми ПДВ, сплачені у вартості придбаних товарів/послуг на підставі податкових накладних, які не зареєстровані в ЄРПН, витрати по сплаті судових зборіву зв’язку з розглядом позовної та апеляційної заяв, а також витрати на правову допомогу за рішенням суду.
У зв’язку із зазначеним Товариство просить надати податкову консультацію з наступного питання: чи є такі отримані кошти об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств?
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).
Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу (п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу).
Кодексом не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на сумиПДВ, сплачені у вартості придбаних товарів/послуг на підставі податкових накладних, які не зареєстровані в ЄРПН, а також на суми витрат по сплаті судових зборів у зв’язку з розглядом позовної та апеляційної заяв, витрат на правову допомогу за рішенням суду.
Отже, такі операції відображаються згідно із правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.
Водночас зазначаємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).
Тому, з питання порядку відображення в бухгалтерському обліку поверненихза рішенням судових органів зазначених сум коштів доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |