X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.01.2024 р. № 220/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК

Державна податкова служба України на запит Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання справляння транспортного податку (далі – Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало про придбання автомобіля марки ВМW 750LI, 2019 року випуску, з об’ємом двигуна 4395 куб. см. та запитує, яким чином та в який строк необхідно надати контролюючому органу податкову звітність відносно вказаного транспортного засобу та в який період і в якому обсязі потрібно здійснити сплату транспортного податку в 2021 році за зазначений  автомобіль.

Згідно з п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

Нормами кодексу визначено, що об’єктом оподаткування Податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів

мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу).

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику

економічного, соціального розвитку і торгівлі, на офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів (далі – Перелік), з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Визначною ознакою віднесення транспортного засобу до об’єкта оподаткування Податком є його присутність у Переліку. Основним показником, на основі якого складається Перелік, є середньоринкова вартість автомобіля.

Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 66 «Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів».

Відповідно до п.13 Методики у разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономіки інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об’єкта оподаткування Податком, Мінекономіки за зверненням, у тому числі власника зазначеного легкового автомобіля, визначає його середньоринкову вартість, доповнює Перелік такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.

Для уточнення ознак об’єкта оподаткування транспортним податком, зокрема в частині визначення середньоринкової вартості для власних автомобілів, Товариству доцільно звернутись до Мінекономіки.

Відповідно до п.п. 267.6.4 п. 267.6 ст. 267 Кодексу платники Податку самостійно обчислюють суму Податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого (з розбивкою річної суми рівними частками поквартально) надає до контролюючого органу податкову декларацію з Податку.

Звертаємо увагу, що згідно із п.п. 528 п.52, п.п.6 9.9 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу на період дії: карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій).

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Кодексу).