Головне управління Державної податкової служби у Полтавській області за результатами розгляду звернення щодо практичного застосування норм чинного законодавства в частині заповнення графи 4 податкової накладної та керуючись ст. 52 глави 3 розд. ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК України), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що перебуває на третій групі спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (єдиний податок), та є платником податку на додану вартість. Основний вид економічної діяльності – 46.33 «Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами».
Платник зазначив, що при придбанні товару, у графі 4 та 5 податкової накладної відображається «одиниця вимірювання товару/послуги» ящик, а з покупцем платник має інші домовленості, згідно з якими постачання товару покупцеві здійснюється в штуках.
Відповідно, відбувається зміна ціни грн за ящик на грн за штуку та кількості з 1 ящика на 20 штук.
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з такого питання:
1. Чи може бути зазначена інша одиниця виміру у графі 4 податкової накладної, ніж була в отриманій податковій накладній.
Щодо питання 1 повідомляємо таке.
Згідно з п. 201.2 ст. 201 ПК України форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, із змінами і доповненнями (далі - Порядок № 1307).
Відповідно до пп. 3 п. 16 Порядку № 1307 до граф 4 та 5 розділу Б податкової накладної вносяться дані щодо одиниці виміру товарів/послуг.
Графи 4 та 5 заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної:
у графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.
У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, у графі 4 вказується "грн".
У разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах.
У податковій накладній, яка складається за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, зазначаються одиниці виміру товарів, які застосовуються при оформленні митної декларації на такі товари;
у графі 5 - код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.
У разі якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графа 5 не заповнюється.
Враховуючи те, що постачання товару, ціну якого при придбанні було встановлено, наприклад, за кількісну одиницю ящик, може здійснюватися за ціною за кількісну одиницю штука такого товару, то одиниця виміру, вказана у графі 4 податкової накладної, складеної на операцію з постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру, що вказана у податковій накладній, отриманій платником податку при придбанні такого товару.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПК України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |