Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розглянула зверненнящодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у зверненні повідомляє, що планує здійснити часткову оплату за відпочинок члена Профспілки та його дитини віком до 18 років. Путівки на відпочинок видаватимуться фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку третьої групи, який здійснює підприємницьку діяльність за такими видами діяльності: КВЕД 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна»; 55.20 «Діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання»; 77.11 «Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів»; 96.04. «Діяльність із забезпечення фізичного комфорту»; 55.10 Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування»; 56.10 «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування».
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
Чи включається, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи вартість путівок на відпочинок, придбана Профспілкою для членів Профспілки та їх дітей віком до 18 років у вищезазначеної фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку?
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку визначені ст. 165 Кодексу.
Так, абзацом першим п.п. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 Кодексу визначено, що до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу платникаподатку не включаєтьсявартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію осіб з інвалідністю, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Підпунктом 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу звільняються від оподаткування збором доходи, які згідно з розділом IV Кодексу та підрозділом 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пунктах 3 і 4 п. 170.131 ст. 170 Кодексу, та п. 14 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.
Разом з тим перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, встановлено п. 164.2 ст. 164 Кодексу, зокрема, дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у п.п. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 Кодексу. (п.п. «е» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
Додаткові блага – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV Кодексу) (п.п. 14.1.47 п.14.1 ст. 14 Кодексу).
Згідно з п. 167.1 ст. 167 Кодексу ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.5 ст. 167 Кодексу).
Також вказаний дохід є об’єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).
Ставка військового збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX«Перехідні положення» Кодексу).
Враховуючи зазначене, до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу платникаподатку не включаєтьсявартість путівок за умови дотримання вимог визначених п.п. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, зокрема, путівканадається члену Профспілки виключно від професійної спілки,
путівка призначена для відпочинку, оздоровлення та лікування,у тому числі на реабілітацію осіб з інвалідністю, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років.
У разі недотримання умов, визначених п.п. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, вартість такої путівки включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо і оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
_____________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |