X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.01.2024 р. № 339/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Державна податкова служба України на виконання постанови суду щодо задоволення скарги Товариства до Державної податкової служби України про визнання протиправною та скасування індивідуальної податкової консультації та, керуючись ст. 53 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, надає нову індивідуальну консультацію на звернення.

Як зазначено у зверненні, Товариство на час його подання є виробником алкогольнихнапоїв (на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв), які в подальшому також реалізуються Товариством оптовими партіями (на підставі ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями).

Товариство зазначає, що переміщення алкогольнихнапоїв на склади відповідального зберігання слід відображати в графі 5 звіту № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» (далі – Звіт № 2-РС) при цьому в графі 9 Звіту № 2-РС слід показувати тільки реалізацію, без переміщення на склади відповідального зберігання.

Враховуючи зазначене Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію, в якій надати роз’яснення, чи розуміємо під реалізацією визначення, наведене в п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, для заповнення Звіту № 2-РС.

До зазначеного питання

Відповідно до п.п.14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація підакцизних товарів (продукції) - будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом, зокрема, алкогольних напоїв на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв,  тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, тапального» (далі – Закон № 481).

Відповідно до абзацу двадцять першого статті 1 Закону № 481 місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту етилового, біоетанолу та спиртових дистилятів, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників (абзац двадцять другийстатті 1 Закону № 481).

Згідно з частиною шістдесят першою статті 15 Закону № 481 зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Відповідно до частини3 статті 16 Закону № 481 суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які мають ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця, до 10 числа наступного місяця, звіт про обсяги виробництва та/або обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за формою, встановленою цим органом. У разі якщо в місяці, наступному за звітним місяцем, суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) самостійно виявив помилки у поданому ним звіті за звітний місяць, він зобов’язаний подати уточнений звіт до кінця місяця, наступного за звітним місяцем. У такому разі штраф, встановлений абзацом двадцять другим частини другої статті 17 цього Закону, не застосовується.

Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за № 340/28470 зі змінами та доповненнями (далі – Наказ № 49) затверджено, зокрема,Звіт№ 2-РС та Порядок його заповнення (далі – Порядок).

Порядок заповнення розділу I«Обіг алкогольних напоїв» Звіту № 2-РС регламентується розділом II Порядку, відповідно до якого:

у графі 5З віту № 2-РС вказується кількість готової продукції, яка передана з виробництва до місця її зберігання у звітному місяці;

у графі 9 Звіту№ 2-РС вказується кількість продукції, яка реалізована на внутрішньому ринку у звітному місяці.

Враховуючи зазначеневідвантаження алкогольних напоїв на відповідальне зберігання іншому суб’єкту господарюванняє операцією з реалізації підакцизних товарів у розумінні п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу (відвантаження згідно з іншими господарськими, цивільно-правовими договорами) та відображається:

у графі 5 Звіту № 2-РС, в якому зазначається кількість готової продукції, яка передана у звітному місяці з виробництва до місця зберігання такої продукції, якевнесено до Єдиного реєструіншим суб’єктом господарювання(якщо умови укладеного договору передбачають повернення алкогольних напоїв з відповідального зберігання виключно Товариству);

у графі 9 Звіту № 2-РС, в якому зазначається кількість готової продукції, яка передана у звітному місяці з виробництва до місця зберігання такої продукції, яке внесено до Єдиного реєстру іншим суб’єктом господарювання (якщо умови укладеного договору передбачають повернення алкогольних напоїв Товариства з відповідального зберіганнябудь-якому іншому суб’єкту господарювання, а не Товариству).

Крім того, у графі 5 Звіту № 2-РС зазначається кількість готової продукції, яка передана у звітному місяці з виробництва до місця зберігання такої продукції, яке внесено до Єдиного реєстру Товариством. Зазначена операція не є операцією з реалізації підакцизних товарів у розумінні п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.