Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію щодо перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності (далі - спрощена система).
Товариство проінформувало, що у юридичної особи, яка станом на 01.01.2017 була платником єдиного податку, протягом другого кварталу 2017 року двічі відбувся перерозподіл часток статутного капіталу: після першого перерозподілу 100 відс. статутного фонду належало юридичній особі - нерезиденту, яка не є платником єдиного податку, після другого перерозподілу нерезиденту стало належати 20 відс. статутного фонду, 80 відсотків - іншій юридичні особі, платнику єдиного податку. Товариство запитує, чи може вказана юридична особа перейти на спрощену систему у 4 кварталі 2017 року за умови, що у 3 кварталі на виконання норм п.п. 291.5.5 п.291.5 ст.291 Кодексу вона перейде на загальну систему оподаткування.
Правові засади застосування спрощеної системи визначені главою
1 розділу XIV Спеціальні податкові режими Кодексу.
Згідно із п.п. 291.5.5 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.
Юридичні особи - платники єдиного податку відповідно до частини п’ятої п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом у разі невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому відбулася зміна організаційно-правової форми.
Зважаючи на те, що у юридичної особи - платника єдиного податку у
2 кварталі 2017 року при перерозподілі статутного фонду 100 відс. належало юридичній особі, яка не є платником єдиного податку, то такий платник єдиного податку має перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа 3 кварталу 2017 року шляхом подання до контролюючого органу відповідної заяви не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку кварталу (п.п. 298.2.1 п.298.2 ст.298 Кодексу).
Звертаємо увагу, що згідно зі ст. 143 Цивільного кодексу України зміна розміру статутного капіталу або зміна розміру кожного учасника, у т.ч. платника єдиного податку має бути відображена у статутних документах з відповідною державною реєстрацією.
Зазначаємо, що п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст.298 Кодексу встановлено, що
перехід на спрощену систему суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може здійснити один раз протягом календарного року.
Враховуючи те, що Товариство зареєстровано платником єдиного податку 30.01.2017 з дня державної реєстрації як новостворений суб’єкт господарювання, тобто в поточному році вже перебуває на спрощеній системі, після переходу за власною ініціативою з 01.07.2017 на загальну систему оподаткування Товариство не має права повернутись у цьому ж році на спрощену систему, оскільки вже скористалося своїм правом на її* застосування.
Разом з цим Товариство може перейти на спрощену систему з 01 січня 2018 року за умови відповідності вимогам, встановленим п. 291.4 ст. 291 Кодексу.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |