X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС В ОДЕСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.06.2017 р. № 556/ІПК/8/15-32-12-04-18



Головне управління ДФС в Одеській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо плати за землю повідомляє наступне.

Товариство поінформувало про набуття прав власності на об’єкт нерухомого майна, який розташований на земельній ділянці комунальної власності, а також про не завершення процедури оформлення договору оренди такої земельної ділянки. Інформацію щодо правовстановлюючих документів на земельну ділянку у попереднього власника об’єкта нерухомості Товариством не надано.

Товариство, посилаючись на п. 287.6 ст. 287 Кодексу, просить надати роз’яснення щодо наявності у нього обов’язку зі сплати плати за землю.

У разі придбання нерухомого майна, що розташоване на земельних ділянках державної або комунальної власності, його власники вносять орендну плату згідно з умовами договору оренди таких земельних ділянок.

Разом з цим звертаємо увагу на наявну судову практику стягнення на користь органів місцевого самоврядування плати за використання земельних ділянок у належному розмірі у випадках використання безпідставно набутої земельної ділянки. Зокрема суб’єктів, які, порушуючи ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України, використовують безпідставно набуті земельні ділянки, постановами Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 28.01.2015, а також від 30.11.2016 зобов’язано компенсувати завдану власнику земельної ділянки майнову шкоду (ст.ст. 1166, 1167 Цивільного кодексу України) у формі неотриманої орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.