Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства, щодо оподаткування ПДВ операцій із ввезення на митну територію України та постачання на митній території України медичного обладнання, включеного до Переліку лікарських засобів та медичних виробів, що ввозяться та постачаються на митну територію України під час воєнного стану, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 № 1447 (далі – Перелік № 1447), та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює господарську діяльність з реалізації медичного обладнання, в т.ч. апаратів штучної вентиляції легень, анестезіологічних апаратів, апаратів ультразвукової діагностики, електрокардіографів, інфузійних насосів об’ємних, операційних столів, ендоскопічних стійок, рентгенівських установок із С-аркою, лапароскопічних стійок тощо.
Інформуючи про зазначене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1) чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів, включених до Переліку№ 1447, покупцями яких є благодійні організації або благодійні фонди, фізичні особи, інші суб’єкти господарювання, які не є закладами охорони здоров’я? Чи існує обмеження кола осіб, які можуть бути покупцями товарів, що включені до Переліку № 1447?;
2) які критерії для застосування податкової пільги з оподаткування, встановленої абзацом третім пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ?
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, починаючи із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні було введено воєнний стан.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Підпунктом 2 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ (у редакції, що діяла до 03.05.2023 – абзацом третім пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ) визначено, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України лікарських засобів та медичних виробів відповідно до підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 розділу V ПКУ, що призначені для використання закладами охорони здоров’я, учасниками антитерористичної операції, особами, що беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи викладене, та виходячи з аналізу норм ПКУ ДПС повідомляє.
Щодо питання 1
Якщо зазначене у зверненні медичне обладнанняналежить до категорії медичних виробів, які наявні у Переліку № 1447, але при цьому призначене для використання в інших заходах та іншими суб’єктами ніж ті, що перераховані у підпункті 2 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (у редакції, що діяла до 03.05.2023 – абзацом третім пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ), то на операції Товариства з постачання на митній території України такого медичного обладнання суб’єктам господарювання (благодійним організаціям або благодійним фондам, фізичним особам, іншим суб’єктам господарювання) режим звільнення від оподаткування ПДВ не поширюватиметься і, відповідно, такі операції підлягатимуть оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.
З питання надання роз’яснення щодо застосування встановленого підпунктом 2 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ (у редакції, що діяла до 03.05.2023 – абзацом третім пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ)режиму звільнення від оподаткування ПДВоперацій із ввезення медичних виробів на митну територію України, ДПС рекомендує звернутися до Державної митної служби України.
Щодо питання 2
Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений підпунктом 2 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ (у редакції, що діяла до 03.05.2023 – абзацом третім пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ), зокрема до операцій з постачання на митній території України медичних виробів, застосовується за умови, що такі медичні вироби:
призначені для використання у відповідних заходах, перерахованих у підпункті 2 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (у редакції, що діяла до 03.05.2023 – абзацом третім пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ) суб’єктами (у тому числі закладами охорони здоров'я). Інформація щодо цілей використання медичних виробів може бути зазначена у договорі на постачання таких медичних виробів, укладеному між постачальником та покупцем;
включені до Переліку № 1447.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу II ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |