Головне управління ДФС у Львівській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо порядку справляння плати за землю (далі - Податок).
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Платник поінформував, що 10 лютого 2017 року отримав витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, із застосуванням коефіцієнта функціонального призначення 2,00 (два), як для земельних ділянок інформацію про які не внесено до відомостей Державного земельного кадастру (Витяг - 1), відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 19.12.2016 за № 1647/29777 (далі - Оцінка).
Товариство задекларувало податкові зобов’язання із земельного податку на підставі бази оподаткування, визначеної у Витягу-1.
В подальшому 12 квітня 2017 року Товариством отримано інший витяг (Витяг - 2), в якому формулювання цільового призначення збігається з Класифікацією видів цільового призначення земель. В результаті застосування Управлінням Держгеокадастру у Дрогобицькому р-ні у Витягу-2 Коефіцієнта, обумовленого зміною цільового призначення Ділянки, змінилася величина Оцінки по відношенню до Витягу-1.
Товариство запитує з якого періоду слід подати уточнюючу податкову декларацію з Податку (з 1 січня 2017 року чи з 12 квітня 2017 року).
Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка, порядок виконання, використання та інформаційне забезпечення якої регламентується нормами Закону України «Про оцінку земель» (далі - Закон).
Управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, яким є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Держгеокадастр).
Рішення рад щодо Оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, затверджується та офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування Оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (п. 271.1 ст. 271 Кодексу).
3 огляду на те, що Товариєтво отримало декілька витягів, відомості яких є
суперечливими, для коректного обчислення податкових зобов’язань із земельного податку Товариство в частині визначення бази оподаткування цим податком має звернутися до Держгеокадастру та міської ради щодо відповідності Витягу-1 та Витягу-2 нормам ст. 23 Закону, якою встановлено порядок:
затвердження технічної документації з Оцінки земель відповідним органом місцевого самоврядування;
видачі витягу з технічної документації про Оцінку окремої земельної ділянки;
набрання чинності рішенням відповідного органу місцевого самоврядування стосовно затвердження технічної документації про Оцінку.
Дата оцінки земельної ділянки - дата (число, місяць та рік), яка вказана в технічній документації (абзац п’ятий частини першої ст.1 Закону).
Таким чином, після отримання належних відповідей від Держгеокадастру та міської ради на порушені питання щодо розміру та дати набрання чинності Оцінкою Товариство за необхідності зможе подати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань із земельного податку на 2017 рік із використанням коректно визначеної бази оподаткування.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |