Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариство щодо права на зменшення доходу платника єдиного податку при поверненні гарантійного платежу орендарю та, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариством повідомлено, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відсотків. Основним видам діяльності є КВЕД 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».
Під час здійснення господарської діяльності Товариство укладає договори оренди, які містять поняття «гарантійний платіж».
Згідно укладених Товариством договорів оренди «Гарантійний платіж – це грошові кошти, сплачені Орендарем, які є забезпечувальним платежем Орендаря на виконання останнім взятих на себе зобов’язань по договору Оренди та у разі розірвання Договору оренди з власної ініціативи орендаря протягом 90 календарних днів терміну оренди не пов’язаної із істотним порушенням Орендодавцем умов Договору оренди, сума гарантійного платежу Орендареві не повертається та залишається у власності Орендодавця. У випадку збільшення розміру орендної плати, Орендар зобов’язується довнести грошові кошти до повного розміру гарантійного платежу на підставі рахунку Орендодавця.
Сума гарантійного платежу використовується Орендодавцем в порядку, передбаченому умовами договору. У випадку закінчення терміну Договору оренди, дострокового припинення договору за умови належного та повного виконання Орендарем всіх зобов’язань по цьому Договору, сума сплаченого гарантійного платежу підлягає поверненню на підставі письмової заяви Орендаря протягом 10 (десяти) банківських днів після повернення Приміщення Орендодавцю Орендарем згідно Акту приймання-передачі».
Товариство, просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) період у в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.
Пунктом 292.6 статті 292 Кодексу визначено що датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акту приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 Кодексу (пункт 292.13 статті 292 Кодексу).
Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень підпунктів 44.2, 44.3 статті 44 Кодексу (абзац п’ятий пункту 296.1 статті 296 Кодексу).
Підпунктом 5 пункту 292.11 статті 292 Кодексу визначено, що до складу доходу не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються, зокрема платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.
Як зазначено у зверненні Товариства «Гарантійний платіж – це грошові кошти, сплачені Орендарем, які є забезпечувальним платежем Орендаря на виконання останнім взятих на себе зобов’язань по договору Оренди» та виконує функцію забезпечення виконання зобов’язань. Тому, такий платіж не може вважатися передоплатою за постуги оренди.
Враховуючи зазначене, юридична особа – платник єдиного податку третьої групи у разі отриманням коштів, які забезпечують виконання зобов’язань за договором оренди (гарантійний платіж) від орендарів, включає такі суми до складу доходу податкового (звітного) періоду у якому вони були отримані.
Після закінчення дії договору оренди при поверненні гарантійного внеску, у платника єдиного податку не має підстав зменшити свій дохід, оскільки такі суми коштів не є авансом або передоплатою за товари (роботи, послуги).
Слід зазначити, що необхідною умовою правильного застосування податкового законодавства є встановлення (з’ясування) всіх суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та детального вивчення всіх первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, оформленням яких вони супроводжувались.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |