X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.01.2024 р. № 354/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення … щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомив, що перебуває на обліку як фізична особа – підприємець – платник єдиного податку третьої групи, є спеціалізованим закладом для дітей з ДЦП, аутизмом та іншими складними захворюваннями опорно-рухового апарату та проводить господарську діяльність з медичної практики на підставі ліцензії.

В 2023 році платником укладені договори з Управлінням соціального захисту населення державних адміністрацій. Предметом договорів є надання реабілітаційних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 219 року № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» (далі – Порядок № 309). Таким чином, платник податків отримує в якості оплати відшкодування реабілітаційних послуг від відповідних Управлінь соціального захисту населення державних адміністрацій, що є бюджетними коштами.

У зв’язку з чим, платник податку просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо питань:

  1. Чи включається до складу доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку суми коштів, отриманих від Управлінь соціального захисту населення державних адміністрацій відповідно до Порядку № 309?
  2. Чи враховується сума коштів, отриманих від Управлінь соціального захисту населення державних адміністрацій відповідно до Порядку
    № 309, при розрахунку річного граничного обсягу доходу, встановленого Кодексом для платників єдиного податку третьої групи?

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою І розділу XIV Кодексу.

Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).

Разом з цим до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм (п.п. 4 п. 292.11 ст. 292 Кодексу).

Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 Кодексу (п. 292.13 ст. 292 Кодексу).

Враховуючи викладене, оскільки кошти, які надходять фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податкувід місцевих радє оплатою наданих таким платником послуг, то з метою оподаткування сума отриманих коштів включається до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку та оподатковується єдиним податком відповідно положень глави 1 розділу XIV Кодексу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.