Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо надання індивідуальної податкової консультації та в межах компетенції, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
У своєму листі Підприємством повідомлено про необхідність надання роз’ясненя щодо практичного застосування норм абзаців 24 та 25 пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі – Порядок), які вступили в дію у зв’язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 № 574 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 № 1165», у зв’язку з наявним рішення контролюючого органу про відповідність критеріям ризиковості платника.
Враховуючи вищевикладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1. Чи повинні були комісією ГУ ДПС у м. Києві при винесенні рішень про відповідність критеріям ризиковості платника податку враховуватись зміни до Порядку, внесені постановою Кабінету міністрів України від 02.06.2023 № 574 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 № 1165», де згідно з вимогами абзаців 24 та 25 пункту 6 Порядку в новому рішенні повинна відображатися актуальна інформація щодо податкової інформації, на підставі якої прийнято попереднє рішення, з врахуванням того, що операції, відображені у податковій накладній, дата подання для реєстрації в Реєстрі яких не раніше 180 днів до дати прийняття попереднього рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку?
2. Чи зобов’язана була Комісія ГУ ДПС у м. Києві виконати вимоги визначені абзацами 24 та 25 пункту 6 Порядку та прийняти рішення про невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку на підставі поданих пояснень і документів, враховуючи обмеження по термінах здійснених господарських операцій з контрагентами, внесеними постановою Кабінету міністрів України від 02.06.2023 № 574?
Щодо питання 1
Згідно з п. 6 Порядку, питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника ПДВ з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника ПДВ, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформація та копії документів у вигляді Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку ризиковості (далі – Повідомлення) подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв’язку з урахуванням вимог Законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», від 05 жовтня 2017 року № 2155-VII «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557.
За результатами розгляду інформації та копій документів протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник ПДВ отримує в електронному кабінеті у день його прийняття.
Якщо за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку вимогам пункту 8 додатку 1 Порядку, комісією регіонального рівня прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, в такому рішенні зазначається:
актуальна інформація щодо податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та ризикових операцій, відображених у попередньому рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого пункту 6 Порядку;
інформація щодо операцій, відображених у податковій накладній / розрахунку коригування, дата подання для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) яких не раніше 180 днів до дати прийняття попереднього рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого пункту 6 Порядку.
У рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4 Порядку) за результатами розгляду інформації та копій документів, надісланих відповідно до абзацу восьмого пункту 6 Порядку, комісія регіонального рівня у відповідних полях рішення зазначає детальну інформацію, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, зазначає/обирає з переліку документ/документи, не наданий/не надані платником податку, який може / які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.
У разі якщо за результатами розгляду інформації та копій відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, комісією регіонального рівня було прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, з пропозицією додатково надати документи, які можуть свідчити про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, платник податку має право:
подати інформацію та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку на розгляд комісії регіонально рівня повторно;
скористатися процедурою адміністративного/судового оскарження.
Виходячи із зазначеного, комісією регіонального рівня при прийнятті рішень про відповідність платника податків критеріям ризиковості платника податку було враховано вимоги абзаців 24 та 25 пункту 6 Порядку.
Зокрема, відповідно до абзацу 24 пункту 6 Порядку в рішеннях зазначено актуальну інформацію, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податків критеріям ризиковості платника податку, та ризикових операцій, відображених у попередньому рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку. При цьому до такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого пункту 6 Порядку.
Відповідно до абзацу 25 пункту 6 Порядку в рішеннях про відповідність критеріям ризиковості платника податку зазначено інформацію щодо операцій, відображених у податковій накладній / розрахунку коригування, дата подання для реєстрації в Реєстрі яких не раніше 180 днів до дати прийняття попереднього рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. Водночас, до такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого пункту 6 Порядку.
Щодо питання 2
Комісією регіонального рівня при прийнятті рішень про відповідність
платника податків критеріям ризиковості платника податку виконано вимоги абзаців 24 та 25 пункту 6 Порядку.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |