X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.02.2024 р. № 603/ІПК/99-00-07-04-01 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду запиту
…(далі – Підприємство)від … (вх. ДПС №… від …) про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні Підприємства, практична необхідність отримання податкової консультації пов’язана зі складністю розуміння практичного застосування норм Закону Українивід 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13,зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за№ 220/28350 (далі – Положення№ 13), щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО)не поєднаних або не з’єднаних з POS-терміналом.

Враховуючи викладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

  1. Чи існує обов’язок з’єднувати або поєднувати POS-термінал з РРО під час його застосування при проведенні розрахунків з використанням електронних платіжних засобів (банківських платіжних карток)?
  2. Чи заповнюються рядки 11-18 касового чека, якщо розрахунки за послуги здійснюються електронним платіжним засобом (банківською платіжною карткою) з використанням POS-терміналу, не з’єднаного та не поєднаного з РРО, та з видачою покупцеві (замовнику, споживачу) документа з POS-терміналу про сплату, що підтверджує факт отримання коштів із зазначенням дати здійснення розрахунку?
  3. Чи потрібно ставити позначки (прочерки) у рядках 11-18 касового чека, якщо розрахунки за послуги здійснюються електронним платіжним засобом (банківською платіжною карткою) з використанням POS-терміналу, не з’єднаного та не поєднаного з РРО, або вказані рядки мають залишатися пустими?
  4. Чи існує відповідальність за використання РРО, не з’єднаного або поєднаного з POS-терміналом?

Закон України № 265 є спеціальним законом, поширює свою дію на готівкові та безготівкові розрахунки у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до пункту 13 статті 1 Закону України від 30.06.2021 № 1591-ІХ «Про платіжні послуги» (далі – Закон № 1591) електронний платіжний засіб – це платіжний інструмент, реалізований на будь-якому носії, що містить в електронній формі дані, необхідні для ініціювання платіжної операції та/або здійснення інших операцій, визначених договором з емітентом.

Правові засади застосування реєстраторів РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом № 265 та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено статтею 3 Закону № 265.

Зокрема, форму та зміст розрахункового документа/електронного розрахункового документа визначено Положенням № 13.

Пунктом 2 розділу ІІ Положенням№ 13 визначено обов’язкові реквізити, які має містити фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі – фіскальний чек).

Як відповідь на питання 1 – 3 повідомляємо, що законодавством не встановлено обов’язку з’єднувати або поєднувати платіжний POS-термінал з РРОпід час його застосування при проведені розрахунків з використанням електронних платіжних засобів (банківських платіжних карток). Таким чином, дозволяється проводити розрахунки через РРОта платіжний термінал (POS-термінал),які між собою не з’єднані або не поєднані.

У такому випадку, розрахунковий документ не буде містити інформацію про використання електронного платіжного засобу, зокрема, рядків 11-18 фіскального чека, а така інформація буде міститись у надрукованому сліпі (квитанції) безпосередньо друкованим пристроєм POS-терміналу.

Однаку випадку з’єднання або поєднання платіжного POS-терміналуз РРОрядки 11-18 фіскального чека мають бути заповненні, відповідно до пункту 4 розділу ІІ Положення № 13.

Щодо питання 4

У зв’язку з тим, що законодавством не встановлено обов’язок в обов’язковому порядку з’єднувати та/або поєднувати РРО з платіжним POS-терміналом, відсутня і відповідальність за використання РРО не з’єднаного або поєднаного з POS-терміналом.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.