Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо надання роз’яснення з питань заповнення декларації з акцизного податкутавідповідно до ст. 52 Податкового Кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє наступне.
У своєму зверненні Товариство зазначає, що здійснює діяльність щодо імпорту алкогольних напоїв та, відповідно, при імпорті алкогольних напоїв їх деяка кількість знищується безпосередньо на митниці у митному режимі «знищення або руйнування».
У зв’язку з цим Товариство просить надати у письмовій формі індивідуальну податкову консультацію щодо питання:
у якому рядку деклараціїз акцизного податку (рядку А14 чи рядку А10.2 розділу А) відображається ввезення підакцизних товарів (продукції) з-за меж митної території України на митну територію України у зв’язку з розміщенням товарів (продукції) у митних режимах знищення або руйнування та подальшим їх знищенням?
Згідно п.п. 213.3.3 п. 213.3 ст. 213 Кодексу до операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування, зокрема, належать операції з ввезення підакцизних товарів (продукції) з-за меж митної території України на митну територію України, якщо при цьому згідно із законом не справляється ПДВ у зв'язку з розміщенням товарів (продукції) у митних режимах: реімпорту, транзиту, тимчасового ввезення, митного складу, вільної митної зони, безмитної торгівлі, переробки на митній території, знищення або руйнування, відмови на користь держави.
Відповідно до ст. 175 Митного Кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI, із змінами та доповненнями (далі – МКУ), знищення або руйнування - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари під митним контролем знищуються або приводяться у стан, який виключає можливість їх використання, з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами, установленими на імпорт цих товарів, та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 206.3 ст. 206 та п.п 213.3.3 п. 213.3 ст. 213 Кодексу встановлено, що у разі порушення умов митних режимів, під час розміщення в які надано повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, особа, відповідальна за дотримання режиму, зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання по ПДВ та акцизному податку, на яку було надане умовне звільнення.
Відповідно до п. 223.2 ст. 223 Кодексу, платники податку, визначені пунктом 212.1 статті 212 цього Кодексу, подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку, форма якоїзатверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 (далі-Декларація).
Згідно з п. 3 розд. ІІІ до Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку (далі - Порядок), платником акцизного податку заповнюються лише відповідний розділ і додатки до Декларації, які відповідають виду господарської діяльності платника, виду підакцизних товарів (продукції).
Відповідно до п. 3 розд. ІV Порядку платники акцизного податку із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, заповнюють Розділ А Декларації «Податкові зобов'язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше».
Відповідно доп.п. 4 п. 3 розд. IV Порядку у четвертій графі рядків А1 - А10 зазначаються суми акцизного податку, обчислені згідно з додатками 1, 3 до Декларації, які проставляються відповідно до номерів граф додатків.
У рядку А10.2 розділу А Декларації для імпортованих товарів (продукції) зазначається сума акцизного податку з обсягів алкогольних напоїв, для маркування яких придбавалися марки акцизного податку, які були отримані та втрачені платником податку для імпортованих товарів (продукції), що обчислюється за формами згідно з додатками 1, 3 до Декларації.
Урядку А14 розділу АДекларації зазначається сума пільг з операцій, які звільняються від оподаткування згідно з п. 213.3 ст. 213, п. 225.9 ст. 225 розд. VI Кодексу.
Відповідно до п.п. 7 п. 3 розд. IV Порядку у рядку А14 розділу А Декларації проставляється сума пільг з операцій, що звільняються від оподаткування згідно з переліком таких операцій. Нарахування такої суми пільг акцизного податку з операцій з підакцизними товарами (продукцією), що звільняються від оподаткування, оподатковуються за нульовою або за зниженою ставкою здійснюється за формами згідно з додатком 1 (графа 15 «Сума податкового зобов’язання (округлення до двох знаків після коми) — не сплачена через отримання пільг (грн)»в частині суми відповідної пільги) та додатком 4( графи 9—10 «Сума акцизного податку, не сплачена з операцій, що звільняються від оподаткування, не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою або за зниженою ставкою (грн)») до Декларації.
Отже сума пільг з операцій, які звільняються від оподаткуванняакцизним податком при ввезенні підакцизних товарів (продукції) на митну територію України у зв'язку з розміщенням таких товарів (продукції),зокрема, у митному режимі знищення або руйнування відображаютьсяу рядку А14 розділу А Декларації.
Також зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 розд. II Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |