Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання справляння рентної плати за видобування корисних копалин (далі – Плата) та, керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що видобуває залізисті кварцити як руди залізні, що вимагають збагачення, у формі залізорудних концентратів, споживчі властивості яких відповідають вимогам металургійних підприємств. При цьому Товариство зазначило, що в процесі господарської діяльності виробляються та реалізуються (продаються) два продукти, а саме:
руда залізна, яка потребує збагачення за вмістом металу – добута гірська порода, яка набуває необхідних до вимог металургійних підприємств споживчих властивостей за вмістом металу в результаті застосування операцій первинної переробки подрібненої руди шляхом виконання відповідних видів сортування;
концентрат залізорудний – товарна продукція гірничого підприємства, що виробляється в результаті піддання руди залізної, яка потребує збагачення, операціям з добування і первинної переробки, та відповідає необхідним до вимог металургійних підприємств споживчим властивостям за вмістом металу.
Товариство, посилаючись на п.п. 252.3.1 п. 252.3 ст. 252 Кодексу, просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо визначення об’єкта оподаткування Платою за викладених умов.
Господарська діяльність гірничого підприємства з видобування корисних копалин охоплює процеси добування та первинної переробки корисних копалин (п.п. 14.1.37 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). Первинна переробка мінеральної сировини, зокрема, передбачає виконання операцій із збирання, дроблення або мелення, сушки, сортування за будь-якими фізичними властивостями дроблених або мелених гірських порід або мінеральних утворень із застосуванням будь-яких технологічних процесів сортування, які забезпечують отримання гірничим підприємством товарної продукції, види якої встановлені затвердженими кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр (п.п. 14.1.150 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Об’єктом оподаткування Платою відповідно до п.п. 252.3.1 п. 252.3 ст. 252 Кодексу є обсяг товарної продукції гірничого підприємства, що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин з надр (п.п. 14.1.37 п. 14.1 ст. 14 Кодексу) у складі операцій з добування (п.п. 14.1.51 п. 14.1 ст. 14 Кодексу) та первинної переробки (п.п. 14.1.150 п. 14.1 ст. 14 Кодексу) до видів, якої встановлені затвердженими кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр.
Товариство при обчисленні податкових зобов’язань з Плати у частині виготовлених обсягів концентрату залізорудного – продукції, що утворилася в результаті господарської діяльності з видобування (п.п. 14.1.37 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), має керуватися приписами, визначеними п. 252.18 ст. 252 Кодексу, де база оподаткування Платою (Вкк) визначається як середня вартість залізної руди за індексом IODEX 62% Fе CFR China, перерахована у гривні за 1 тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, за інформацією, що офіційно зазначена світовим інформаційним агентством Platts (абзац шістнадцятий п. 252.8 ст. 252 Кодексу).
Водночас, зважаючи на припис абзацу другого п. 252.14 ст. 252 Кодексу, при обчисленні податкових зобов’язань з Плати у частині добутого та реалізованого обсягу руд заліза – продукції, що утворилася в результаті господарської діяльності з добування, які потребують збагачення (п.п. 14.1.150 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), Товариство також має керуватися приписами, визначеними п. 252.18 ст. 252 Кодексу, де база оподаткування Платою (Вкк) визначається як середня вартість залізної руди за індексом IODEX 62% Fе CFR China, перерахована у гривні за 1 тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, за інформацією, що офіційно зазначена світовим інформаційним агентством Platts (абзац шістнадцятий п. 252.8 ст. 252 Кодексу), а величина об’єкта оподаткування Платою є результатом добутку величини реалізованого обсягу добутих руд заліза, які потребують збагачення (первинної переробки) (п.п. 14.1.150 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), та величини коефіцієнта збагачення, встановленого у відповідному акті, яким затверджено кондиції на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр, як показника обсягу концентрату залізорудного (результату первинної переробки), який відповідає необхідним до вимог металургійних підприємств споживчим властивостям за вмістом металу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |