Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо порядку відображення в розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва компенсації вартості сільгосптехніки та компенсації відсотків в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%», та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні Товариство є виробником сількогосподарських культур та отримало компенсацію 25 % вартості придбаної сільгосптехніки з бюджету. Також щомісяця Товариство отримує компенсацію відсотків в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%».
Товариство, посилаючись на норми Кодексу, просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
Чи включаються суми доходу від цільового фінансування у величину, на яку зменшують загальну суму доходів сільськогосподарського товаровиробника при розрахунку частки для підтвердження статусу платнику єдиного податку четвертої групи?
Відповідно до абзаців першого і четвертого п.п.298.8.1 п.298.8 ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 – VI (далі – ПКУ) сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи щорічно подають не пізніше 20 лютого поточного року, зокрема, розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи).
Форма розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 №772 «Про затвердження Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва» зі змінами та доповненнями.
Відповідно до Розрахунку частка сільськогосподарського товаровиробництва визначається як співвідношення суми доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва, продуктів її переробки (крім підакцизних товарів) до скоригованого доходу сільськогосподарського товаровиробника. При складанні Розрахунку сільськогосподарські товаровиробники керуються даними бухгалтерського обліку.
Відображення операцій в бухгалтерському обліку здійснюється відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 року №291 зі змінами та доповненнями, або якщо підприємство веде облік за спрощеною формою – відповідно до Спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 19.04.2001 №186 зі змінами та доповненнями.
Загальна сума доходу підприємства визначається відповідно до вимог Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку №15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 №290 «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку» зі змінами та доповненнями (далі – НП(С)БО 15).
Згідно з п.7 НП(С)БО 15 визнані доходи класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами: дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг); чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг); інші операційні доходи; фінансові доходи; інші доходи.
Дохід визначається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.
Отримання компенсації вартості сільськогосподарської техніки слід розцінювати як цільове фінансування капітальних інвестицій. Відповідно до п.18 НП(С)БО 15 таку отриману компенсацію треба визнати доходом, але не одразу, а протягом періоду корисного використання відповідних об’єктів інвестування (основних засобів) пропорційно сумі нарахованої амортизації об’єктів.
Тобто, зарахувати до складу доходів майбутніх періодів і лише потім у міру нарахування амортизації і пропорційно її розміру відображати дохід.
Платники єдиного податку четвертої групи таку компенсацію визнають доходом тільки у бухгалтерському обліку, а для розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва не включають. А саме таку суму треба вказати у р.3.1 «Сума одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки», дані якого виключаються із загального розміру доходу у сільськогосподарського товаровиробника при розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 стаття 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |