X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.02.2024 р. № 728/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно оформлення податкового векселя, у разі ввезення на митну територію України спирту коньячного, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство є виробником алкогольних напоїв – коньяку України, бренді та інших міцних напоїв, виготовлених за коньячною технологією, сировиною для яких є спирт коньячний (спиртовий дистилят), як власного виробництва так і імпортований.

Відповідно до п. 225.5 1 ст. 225 Кодексу ввезення на митну територію України виробником алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару такий виробник до ввезення подає контролюючому органу за своїм місцезнаходженням оформлений податковий вексель у трьох примірниках, який є забезпеченням виконання зобов’язання такого платника у строк до 90 календарних днів, починаючи з дня видачі податкового векселя, сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції.

Товариство запитує

1. Чи зобов’язані виробники алкогольних напоїв, які ввозять на митну територію України спиртовий дистилят (спирт коньячний) – код товару        згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 89, що у подальшому використовується як сировина для виробництва підакцизних товарів (коньяку України, бренді та інших міцних напоїв, виготовлених за коньячною технологією) до ввезення такого товару подавати контролюючому органу за своїм місцезнаходженням оформлений податковий вексель у трьох примірниках, який є забезпеченням виконання зобов’язання такого платника у строк до 90 календарних днів, починаючи з дня видачі податкового векселя сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції відповідно до норм п. 225.5 1  ст. 225 Кодексу?

2. Чи зобов’язані виробники алкогольних напоїв, які ввозять на митну територію України спиртовий дистилят (спирт коньячний) – код товару згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 89, що у подальшому використовується як сировина для виробництва підакцизних товарів (коньяку України, бренді та інших міцних напоїв, виготовлених за коньячною технологією), при митному оформленні зазначеного товару, надавати митним органам копію такого податкового векселя, авальованого банком?

Щодо зазначених питань

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі - Закон № 481).

Відповідно до статті 1 Закону № 481:

спирт коньячний - спиртовий дистилят, отриманий шляхом переробки виноматеріалів виноградних за коньячною технологією для виробництва коньяку України та інших алкогольних напоїв;

спиртовий дистилят - спирт, отриманий шляхом дистиляції (перегонки) після спиртового бродіння сільськогосподарської продукції, який не має характеристик спирту етилового, зберігає аромат і смак використаної сировини та відповідає товарній позиції 2208 згідно з УКТ ЗЕД.

Згідно із ст. 1 Закону № 481 та п.п. 14.1.5 п. 14.1 ст. 14 Кодексу алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно       з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до частини п’ятої ст. 2 Закону № 481 виробництво алкогольних напоїв для реалізації на території України здійснюється з використанням спирту етилового, що відповідає товарній підкатегорії 2207 10 00 90 згідно з УКТ ЗЕД (спирт етиловий, неденатурований, з концентрацією спирту 80 % об. або більше), та спиртових дистилятів, що відповідають товарній позиції 2208 згідно з УКТ ЗЕД, які одержані виключно із сільськогосподарської продукції та мають статус українських товарів відповідно до Митного кодексу України.

Згідно із п.п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу до операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування, відноситься ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), за умови подальшого виготовлення з такої сировини інших підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), які реалізуються на митній території України або на експорт, та пред’явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

Сировина - предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці (ст. 1 Закону № 481).

Отже, ввезення на митну територію спирту коньячного (спиртового дистиляту), як сировини для виробництва коньяків та бренді та за умови подальшого виготовлення з такої сировини інших підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), які реалізуються на митній території України або на експорт, або вивезення за межі митної території України невикористаної у виробництві сировини, згідно із п.п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, відносяться до операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування за умови пред’явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв. Пред’явлення податкового векселя контролюючому органу, який здійснює митне оформлення підакцизних товарів (продукції), у випадках, передбачених п.п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, не передбачено.

Пунктом 225.51  ст. 225 Кодексу передбачено, що для ввезення на митну територію України виробником алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару, такий виробник до ввезення подає контролюючому органу за своїм місцезнаходженням оформлений податковий вексель у трьох примірниках, який є забезпеченням виконання зобов’язання такого платника у строк до 90 календарних днів, починаючи з дня видачі податкового векселя, сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції.

Підставою для митного оформлення алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, що ввозяться на митну територію України з метою їх розливу у споживчу тару, є подання таким виробником до контролюючого органу, який здійснює митне оформлення, в порядку, передбаченому Митним кодексом України, засобами електронного зв’язку копії податкового векселя, авальованого банком та взятого на облік контролюючим органом за місцезнаходженням виробника.

Таким чином вимоги п. 225.51 ст. 225 Кодексу щодо оформлення податкового векселя розповсюджуються на алкогольні напої, які в подальшому підлягають розливу у споживчу тару і не підлягають подальшій переробці, і відповідно не стосуються ввезення на митну територію України спирту коньячного, як сировини для виробництва коньяків та бренді, та інших міцних напоїв, виготовлених за коньячною технологією.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.