Державна податкова служба Україниза результатами розгляду звернення (далі – Товариство)від №, надісланого листом ГУ ДПС в області від № (вх. ДПС № від), керуючись положеннями статті 52 Податкового кодексу України(далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до змісту звернення, Товариство планує проводити свою діяльність у сфері торгівлі та послуг. Продаж товарів та надання послуг планується здійснювати із застосуванням програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) за місцезнаходженням покупця (замовника).
Враховуючи викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань (в контексті звернення):
Щодо питання 1.
За даними ДПС Товариство перебуває на обліку у ДПІ Головного управлінні ДПС у області.
За Товариством обліковуються 14 об’єктів оподаткування, з них 1 об’єкт оподаткування з типом «офіс», інші з типом «автомобіль».
Як зазначено у запиті, суб’єкт господарювання планує організовувати продаж товарів та послуг за місцезнаходженням покупця (замовника) із застосуванням ПРРО.
Правові відносини у сфері застосування ПРРО регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон).
Пунктом 7 статті 3 Закону, зокрема встановлено, що передача інформації від ПРРО до ДПС здійснюється у встановленому порядку з використанням кваліфікованого електронного підпису, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги»(далі – Закон № 2155) та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством. При цьому застосування удосконаленого електронного підпису та/або удосконаленої електронної печатки є достатнім для застосування в ПРРО.
Процедура реєстрації ПРРО в контролюючих органах регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.07.2020 за № 635/34918 (далі – Порядок № 317).
Пунктом 1 розділу ІІ Порядку № 317 встановлено, що ДПС веде реєстр ПРРО (далі – Реєстр) в електронному вигляді. До Реєстру вносяться дані про ПРРО, а також відомості про суб’єктів господарювання та їхні господарські одиниці, де застосовуються такі ПРРО, дані сертифікатів кваліфікованих або удосконалених електронних підписів та/або печаток, що використовуються такими ПРРО.
Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Порядку № 317 реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (далі – заява № 1-ПРРО).
У розділі 3 «Дані щодо господарської одиниці» заяви № 1-ПРРО зазначаються: ідентифікатор об’єкта оподаткування, код території, назва господарської одиниці, адреса розміщення господарської, які заповнюються згідно з повідомленням про такий об’єкт оподаткування (далі – повідомлення № 20-ОПП), поданим до контролюючого органу відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Кодексу та Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.05.2014 за № 503/25280.
У розділі 4 заяви № 1-ПРРО в залежності від призначення ПРРО зазначається його тип – стаціонарний, пересувний, каса самообслуговування, інтернет торгівля.
Назва та адреса господарської одиниці є обов’язковими реквізитами фіскального чеку згідно з пунктом 2 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» (далі – Положення).
Абзацом третім пункту 2 розділу І Положення визначено, що господарська одиниця – це стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.
Для проведення розрахунків за продаж товарів/послуг за місцезнаходженням покупця (замовника) з використанням транспортних засобів, що експлуатуються суб’єктом господарювання, у повідомленні № 20-ОПП зазначаються відомості про такий транспортний засіб як про об’єкт оподаткування із зазначенням виду права згідно з правовстановлювальними документами. У заяві № 1-ПРРО про транспортний засіб повідомляється як про господарську одиницю на яку реєструється ПРРО із зазначенням типу ПРРО для цієї господарської одиниці – «пересувний».
Для проведення розрахунків за продаж товарів/послуг за місцезнаходженням покупця (замовника) без використання транспортного засобу суб’єкт господарювання реєструє ПРРОна стаціонарну господарську одиницю (офіс, магазин, склад)з типом «пересувний», який використовується виключно суб’єктом господарювання або особою, якій надані повноваження проводити та засвідчувати проведення розрахункової операції електронним підписом/печаткоюза умови недопущення компрометації особистого ключа/електронної печаткиу розумінні Закону № 2155.
У фіскальному чеку в такому випадку зазначається назва та адреса стаціонарної господарської одиниці, на, яку зареєстрований ПРРО.
Щодо 2 питання.
Суб’єкт господарювання, виходячи з власних потреб, самостійно обирає вид реєстратора розрахункових операцій (РРО та/або ПРРО), за допомогою якого має намір здійснювати реєстрацію розрахунків відповідно до вимог Закону.
При цьому, слід враховувати, що Законодавством встановленіобмеження щодо використання ПРРО суб’єктами господарювання при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним.
Будь-яких інших обмежень щодо застосування ПРРО, у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, законодавством не передбачено.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |