X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.02.2024 р. № 772/ІПК/11-28-23-09

Головне управління ДПС у Кіровоградській області за результатами розгляду звернення суб’єкта господарювання – фізичної особи щодо порядку складання та подання Звіту про контрольовані іноземні компанії та керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомив про практичну необхідність отримання індивідуальної податкової консультації щодо складання та подання Звіту про контрольовані іноземні компанії.

Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

  1. Чи заповнюється ФО -  контролюючою особою гр. 25.1, 25.2, 25.3 та 26 Звіту про контрольовані іноземні компанії (КІК), якщо скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи при наявності умов, визначених пунктом  392.4 статті 392 розділу І Кодексу?
  2. Чи заповнюється ФО -  контролюючою особою гр. 27 Звіту про контрольовані іноземні компанії (КІК), якщо скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи при наявності умов, визначених пунктом  392.4 статті 392 розділу І Кодексу?
  3. Чи заповнюється ФО -  контролюючою особою гр. 31 та гр. 33 Звіту про контрольовані іноземні компанії (КІК), якщо скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи при наявності умов, визначених пунктом  392.4 статті 392 розділу І Кодексу?

4. Чи необхідно разом із Звітом про контрольовані іноземні компанії надавати Додаток К, ТЦ та ЦП у випадку, коли скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи при наявності умов, визначених пунктом  392.4 статті 392 розділу І Кодексу?              

Щодо питань 1-4.

Підпунктом 392.1.1 пункту 392.1 статті 392 розділу I  Кодексу встановлено, що контрольованою іноземною компанією визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи - резидента України або юридичної особи - резидента України відповідно до правил, визначених цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 392.1.2 пункту 392.1 статті 392 розділу I  Кодексу контролюючою особою є фізична особа або юридична особа - резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії. Зокрема, іноземна компанія визнається контрольованою іноземною компанією, якщо фізична особа - резидент України або юридична особа - резидент України (далі - контролююча особа): а) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 50 відсотків, або б) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 10 відсотків, за умови що декілька фізичних осіб - резидентів України та/або юридичних осіб - резидентів України володіють частками в іноземній юридичній особі, розмір яких у сукупності становить 50 і більше відсотків, або в) окремо або разом з іншими резидентами України - пов'язаними особами здійснює фактичний контроль над іноземною юридичною особою.

Пунктом 392.5 статті 392 розділу I  Кодексу встановлені вимоги щодо складання та подання Звіту про контрольовані іноземні компанії. Зокрема, підпунктом 392.5.2 пункту 392.5 статті 392 розділу I Кодексу передбачено, що контролюючі особи зобов'язані подавати звіт про контрольовані іноземні компанії до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".

До Звіту про контрольовані іноземні компанії в обов'язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку контрольованої іноземної компанії за звітний (податковий) рік. Якщо граничні строки підготовки фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств, такі копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії подаються разом із річною декларацією про майновий стан і доходи або податковою декларацією з податку на прибуток підприємств за наступний звітний (податковий) період.

Наказом Міністерства фінансів України від 25.08.2022 №254 затверджено форму Звіту про контрольовані іноземні компанії, скорочену форму Звіту про контрольовані іноземні компанії та Порядок заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу.

У Звіті про контрольовані іноземні компанії і в Порядку заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії чітко прописані назви граф та порядок їх заповнення. Отже, графи Звіту про контрольовані іноземні компанії, в яких є показники для декларування підлягають заповненню. Графи 1-2, 4-9, 11-17, 21-26 та 35 - є обов’язковими для заповнення.

Згідно з підпунктом 392.4.3 пункту 392.4 статті 392 розділу І Кодексу у разі якщо прибуток контрольованої іноземної компанії звільняється від оподаткування відповідно до положень цього пункту, контролююча особа звільняється від обов'язку розраховувати скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії відповідно до положень підпункту 39 2.3.2 пункту 392.3 статті 392 розділу І Кодексу.

Умови, на підставі яких/якої оподаткований прибуток контрольованої іноземної компанії звільняється від оподаткування, платник податку - контролююча особа відображає у графі 28 Звіту про контрольовані іноземні компанії, у такому випадку у графах 25.1.-25.3, 26 та 27 Звіту про контрольовані іноземні компанії проставляється нуль та відповідно не подаються додатки до Звіту К, ЦП та ТЦ. Також, не підлягають заповненню рядки 31-33 Звіту про контрольовані іноземні компанії.

Підпунктом 392.4.4 пункту 392.4 статті 392  розділу І Кодексу передбачено, що контролююча особа має право добровільно відмовитися від звільнення від оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до положень підпункту 392.4.1 або 392.4.2 пункту 392.4 статті 392  розділу І Кодексу та прийняти рішення про оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії шляхом подання відповідної заяви у довільній формі одночасно з поданням Звіту про контрольовані іноземні компанії.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II Кодексу).