Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо справляння податку на додану вартість (далі − ПДВ) та екологічного податку та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив про придбання ним когенераційної установки на базі газового двигун-генератора.
Посилаючись на визначення терміну «когенераційна установка», платник
податків, просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:
1. Чи когенераційна установка відноситься до електрогенераторних установок, а також, і до товарів, операції з постачання яких на митній території України звільнялися від оподаткування ПДВ (за кодом 8502 УКТЗЕД електрогенераторні установки) згідно з Постановою КМУ від 20.03.2020 № 224 зі змінами від 09.11.2022 (далі – Перелік № 224)?
2. Чи потрібно здійснювати коригування розрахунку екологічного податку (якщо когенераційна установка є електрогенераторною установкою)?
3. В які терміні та за якою процедурою може бути здійснено повернення надмірно сплаченого екологічного податку, якщо чинне законодавство кваліфікує когенераційну установку як частину групи електрогенераторних установок?».
Щодо питання 1.
Тимчасове, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільнення від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України товарів необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) здійснювалось на підставі пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу. Перелік товарів, що звільняється від оподаткування ПДВ, визначається Кабінетом Міністрів України.
На виконання пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 «Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита» (із змінами).
Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу для операцій з постачання на митній території України товарів, застосовувався виключно до тих товарів, назви яких зазначені в Переліку № 224. Коди УКТ ЗЕД наводилися у Переліку № 224 довідково.
Якщо товари не були включені до Переліку № 224 або не відповідали назвам та вимогам, що були встановлені Переліком № 224, операції з постачання таких товарів оподатковувалися ПДВ за загальними правилами.
Щодо класифікації товарів та встановлення відповідності товарів, зазначених у зверненні, назвам товарів, включених до Переліку № 224, ДПС рекомендує Підприємству звернутися до Торгово-промислової палати України.
Щодо питання 2.
Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, для цілей застосування розділу VIII (Екологічний податок) Кодексу, із визначення стаціонарних джерел забруднення (в значенні підпункту 14.1.230 пункту 14.1 статті 230 Кодексу) виключені електрогенераторні установки, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД (пункт 46 Підрозділу 5. «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» Кодексу).
Таким чином, якщо при митному оформленні приналежна Підприємству когенераційна установка на базі газового двигун-генератора була задекларована за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД, то на зазначене джерело забруднення поширюється дія норми пункт 46 Підрозділу 5. «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» Кодексу, і у Підприємства не виникатимуть податкові зобов’язання з екологічного податку, а раніше задекларовані податкові зобов’язання підлягають коригуванню.
Щодо питання 3.
Стосовно процедури повернення надміру сплачених сум екологічного податку, то відповідно до статті 43 Кодексу помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу, за умови подання платником податків заяви про таке повернення.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |