Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо реєстрації/ відмови у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких була зупинена, якщо термін для надання письмових пояснень та копій документів вже сплив, та керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство у квітні 2020 було отримано попередню оплату (аванс) за поставку обладнання. На отриману суму попередньої оплати було складено та зареєстровано відповідну податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр). У червні 2020 у зв’язку із частковим відвантаженням обладнання був складений та відправлений для реєстрації у Реєстрі розрахунок коригування на зміну номенклатури до цієї податкової накладної, але реєстрацію було зупинено.
Таким чином податкова накладна знаходиться в стадії незавершеного коригування.
У квітні 2021 Товариством було укладено додаткову угоду до договору поставки обладнання про розірвання договору та подальшим поверненням авансу.
Згідно пункту 192.1 статті 192 Кодексу після повернення залишку авансу необхідно буде скласти та зареєструвати в Реєстрі розрахунок коригування до податкової накладної, яка знаходиться в стадії незавершеного коригування.
На цей час вже сплив термін для подання письмових пояснень та копій документів до контролюючого органу, зазначених у пункті 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок прийняття рішень), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (у редакції від 12.12.2019), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216.
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати роз’яснення з такого питання: яка процедура передбачена щодо реєстрації або відмови у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких була зупинена, якщо термін для подання письмових пояснень та копій документів до контролюючого органу вже сплив?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу I Кодексу).
Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Пунктом 201.16 статті 201 Кодексу визначено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (у редакції від 28.07.2021), затверджено, зокрема, Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок прийняття рішень визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Так, пунктом 6 Порядком прийняття рішень передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача – платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Відповідно до пункту 7 Порядку прийняття рішень письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
При цьому Порядком прийняття рішень не передбачено процедури зупинення/продовження законодавчо встановленого строку надання письмових пояснень та копій документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |