X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

Коментар до цієї ІПК читайте у газеті "Все про бухгалтерський облік" № 63 за 2017 р. на стор. 13

ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.06.2017 р. № 605/ІПК/10/26-15-12-01-18



Щодо збільшення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ.

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 200-1 Кодексу.

Відповідно до пункту 200-1.4 статті 200-1 Кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2017), на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти:

а)з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 Кодексу;

б)з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку;

в)з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України;

г)з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість, повернутих платнику податків у порядку, встановленому статтею 43 Кодексу.

З рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку (пункт 200-1.5 статті 200-1 Кодексу).

Пунктом 200-1.5 статті 200-1 Кодексу встановлено, що за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтями 200 та 209 Кодексу.

Відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 Кодексу, складовою формули обчислення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ, є сума поповнення електронного рахунку (ЕпсиланПопРах).

ЕпсиланПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника -сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу, зазначених у підпунктах "а" -"в" пункту 200і.2 статті 200і Кодексу.

Поряд з цим, відповідно до пункту 25 постанови КМУ від 16.10.2014 №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі - Порядок №569), розрахунок з бюджетом у зв'язку з поданням уточнюючого розрахунку відповідно до пункту 50.1 статті 50 Кодексу, сплата податкових зобов'язань, визначених контролюючим органом відповідно до підпунктів 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Кодексу, та сплата передбачених Кодексом штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з поточного рахунка до відповідного бюджету.

Таким чином, до 01.01.2017 сплата податкових зобов’язань задекларованих платником в податковій декларації з ПДВ здійснювалася на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та на дану суму відбувалося збільшення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ. Сплата податкових зобов’язань визначених в уточнюючому розрахунку здійснювалася з поточного рахунка до відповідного бюджету, що не призводило до збільшення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ.

Додатково слід зазначити, що реєстраційна сума обчислюється автоматично та централізовано на рівні ДФС України для кожного платника податку щоразу, як відбувається зміна значення будь-якого з показників формули.

Поряд з цим, законом України від 21 грудня 2016 р. №1797-МІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» з 01.01.2017 р. внесено зміни до пункту 200-1.6 статті 200-1 Кодексу. Зокрема, абзац сьомий пункту 200-1.6 статті 200і Кодексу викладено у новій редакції:

«Центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику, має право надсилати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість:

реєстри - для перерахування податку до бюджету в разі подання платником податку уточнюючих розрахунків до податкових декларацій;

коригуючі реєстри - для уточнення інформації, зазначеної у раніше надісланих реєстрах».

Таким чином, починаючи з 01.01.2017 р. платники податку, у разі подання уточнюючих розрахунків до податкової звітності з ПДВ, повинні сплатити самостійно визначенні грошові зобов’язання з ПДВ по уточнюючих розрахунках на електронний рахунок. На суму такого поповнення електронного

рахунку з ПДВ відбувається збільшення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ.

Отже, збільшення реєстраційної суми на суму сплачених податкових зобов’язань по уточнюючих розрахунках з поточного рахунка до відповідного бюджету у 2016 році, Кодексом (у редакції, що діяла до 01.01.2017 р.) не передбачено.