X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.02.2024 р. № 851/ІПК/03-20-04-03-06

Головне управління ДПС у Волинській області розглянулозвернення Молодіжного ____ клубу (далі – Громадська організація) щодонадання розгорнутого  та детального роз’яснення про те, які звіти/декларації/ звітність та в які терміни потрібно подавати громадській організації за 2023 рік та 2024 роки,керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №  2755-VI, із змінами і доповненнями(далі – Кодекс), у межах повноваженьповідомляє наступне.

Як зазначено у зверненні, Громадська організаціярішенням контролюючого органу від 14.12.2023 року виключена з Реєстру неприбуткових  установ та організацій.

У зв’язку з вищевикладеним, Громадська організаціяпросить надати індивідуальну податкову консультацію з такого питання:

надати розгорнуте та детальне роз’яснення про те, які звіти/декларації/ звітність та в які терміни потрібно подавати громадській організації за 2023 рік та 2024 рік?

Відповідно до пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Кодексу, платниками податку на прибуток є суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 цієї статті.

Згідно з п. 133.4 ст. 133 Кодексу не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.

Критерії віднесення підприємств, установ та організацій до неприбуткових встановлено пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

Відповідно до вимог пп. 133.4.3 п.133.4 ст.133 Кодексу, у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених цим пунктом, а для релігійної організації – вимог, визначених абзацом другим пп.133.4.1 і пп. 133.4.2 цього пункту, така неприбуткова організація зобов'язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку,якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток. Податкове зобов'язання розраховується виходячи із суми операції (операцій) нецільового використання активів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій та вважається платником податку на прибуток для цілей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення.

За період з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, по 31 грудня податкового (звітного) року така неприбуткова організація зобов'язана щокварталу подавати до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток (з наростаючим підсумком), сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду та подавати фінансову звітність у порядку, встановленому для платників податку на прибуток.

З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає податкову декларацію з податку на прибуток і фінансову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому цим розділом для платників податку на прибуток.

Що стосується питання подання звітності Громадською організацією, то відповідно до п. 49.2 ст. 49 Кодексу платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Так, згідно з п. 46.2 ст. 46 Кодексу неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики, та річну фінансову звітність.

Форма Податкового звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016№553, зі змінами та доповненнями,(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.07.2016 за № 932/29062).

Отже, за звітний період з 01.01.2023 по 31.12.2023 року подається Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організаціїта фінансова звітність, у термін визначений для місячного податкового (звітного) періоду- протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, на підставі пп. 49.18.1 п.49.18 ст.49 Кодексу.

З 01.01.2024 року Громадська організація перебуває на загальній системі оподаткування та є платником податку на прибуток.

Відповідно, подає податкову декларацію з податку на прибуток і фінансову звітність, визначає та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому розділом III Кодексу для платників податку на прибуток.

Відповідно до п. 44.2 ст. 44 Кодексу для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Пунктом 46.2 ст. 46 Кодексу визначено, що платник податку на прибуток (крім платників податку на прибуток, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом) подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 Кодексу.

Фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), що подаються відповідно до абзаців першого та другого цього пункту, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід'ємною частиною. Порядок подання фінансової звітності затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 № 419 (далі - Порядок № 419).

Пунктом 137.4 ст. 137 Кодексу встановлено, що податковими (звітними) періодами для податку на прибуток є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік, окрім випадків, передбачених п. 137.5 цієї статті Кодексу.

Згідно з пп. "в" п. 137.5 ст. 137 Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, в яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 40 мільйонів гривень.

Відповідно до пп. 49.18.6 п. 49.18 ст. 49 Кодексу, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Форма декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897, зі змінами та доповненнями (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860).

Враховуючи зазначене, Громадська організація як платник податку на прибуток подає декларацію з податку на прибуток підприємств одночасно з фінансовою звітністю за звітний період 2024 року протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, а саме до 03.03.2025 року.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).