X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.02.2024 р. № 946/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду зверненьТОВ «» (далі – ТОВ) щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму «компенсуючого» ПДВ, нарахованого при списанні нестачі товару, та, керуючись ст. 52 Кодексу в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, ТОВ при проведенні інвентаризації виявлена нестача та псування товару. У зв’язку з чим, прийнято рішення списати товар з балансу. Нараховано, зареєстровано та сплачено «компенсуючі» зобов’язання з ПДВ. В бухгалтерському обліку відображено: Списано товари у зв’язку з їх псуванням (понад норми природного убутку), нестачею. Нараховано «компенсуючі» податкові зобов’язання, виходячи з вартості придбання товарів.

ТОВ просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

1.Чи збільшуються податкові різниці з податку на прибуток на суму «компенсуючого» ПДВ, нарахованого при списанні нестачі товару?

2.Якщо збільшуються, то згідно якого пункту законодавства і в якій строчці додатка  Р1 до Податкової декларації  з податку на прибуток підприємств вони відображаються?

Щодо питань 1, 2

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями Кодексу.

Положеннями Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суму «компенсуючого» ПДВ, нарахованого при списанні нестачі товару.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

Отже, питання порядку відображення у бухгалтерському обліку платника «компенсуючого» ПДВ, нарахованого при списанні нестачі товару належить до компетенції Міністерства фінансів України.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).