X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.02.2024 р. № 948/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації щодо віднесення конденсату газового стабілізаційного природного типу 2 до переліку підакцизних товарів, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство зазначає, що є платником єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарським товаровиробником). Для власних господарських потреб Товариство розглядає питання щодо придбання та  використання «Конденсату газового стабілізованого природного типу 2»  (код згідно з УКТ ЗЕД 2709 00 10 00).

Враховуючи зазначене Товариство запитує:

  1. Чи відноситься Конденсат газовий стабілізований природний типу 2 (код згідно з УКТ ЗЕД 2709 00 10 00) до переліку підакцизних товарів?
  2. Чи потребує діяльність з реалізації, транспортування, зберігання Конденсату газового стабілізованого природного типу 2» (код згідно з                                  УКТ ЗЕД 2709 00 10 00) отримання відповідних ліцензій?

Щодо питання 1

Підпунктом 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що підакцизні товари (продукція) це товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.

Згідно  з  п.п.  14.1.141 1  п.  14.1  ст.  14  Кодексу  пальне – нафтопродукти,

скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.

У зверненні зазначено, що Товариство планує здійснювати придбання та використання для власних господарських потреб «Конденсату газового стабілізованого природного типу 2» (код згідно з УКТ ЗЕД 2709 00 10 00).

Підпунктом 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу визначено перелік товарів (продукції), які віднесено до підакцизного пального, та встановлено ставки акцизного податку на такі товари (продукцію) залежно від їх коду та опису згідно з УКТ ЗЕД.

Також у примітці до п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу зазначено, що товари (продукція), що використовуються як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом, коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу (крім газу природного у газоподібному стані за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД), оподатковуються за ставкою податку 213,5 євро за 1000 літрів.

Віднесення нафтопродуктів до окремого виду палива можливе лише на підставі інформації про призначення товару, його фракційний склад та фізико-хімічні показники. Зазначену інформацію має бути підтверджено відповідними документами (сертифікатами аналізу, паспортами якості, висновками компетентної експертної установи тощо).

У разі наявності обґрунтованих сумнівів щодо достовірності інформації, зазначеної у паспорті якості/сертифікаті відповідності на товар, необхідно провести лабораторні дослідження зразків зазначеного товару з метою його ідентифікації та підтвердження коду згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до п.п. 39 п. 4 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227, ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) відповідно до покладених на неї завдань здійснює Держмитслужба.

Експертні дослідження з метою встановлення кодів УКТ ЗЕД товарів здійснює Спеціалізована лабораторія з питань експертизи та досліджень Державної митної служби України.

У митних органах створені відповідні підрозділи для вирішення особливо складних та спірних випадків класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД.

Враховуючи викладене, у випадку, коли Товариство зберігає та використовує у своїй господарській діяльності (крім використання у якості пального для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом) товари (продукцію), коди згідно з УКТ ЗЕД яких не зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу (зокрема, але не виключно, товари (продукцію), які класифікуються за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2709 00 10 00), що підтверджено відповідними документами, такі товари (продукція) не є підакцизним пальним в розумінні п.п.  14.1.141 1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Якщо товар (продукція), коди згідно з УКТ ЗЕД яких не зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу (зокрема, але не виключно, товари (продукція), які класифікуються за кодом УКТ ЗЕД 2709 00 10 00), що підтверджено відповідними документами, буде використовуватися Товариством як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом, такі товари (продукція) є пальним в розумінні п.п.  14.1.141 1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, на яке п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу встановлено ставку акцизного податку.

Щодо питання 2

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, пальним визначено Законом України від 19 грудня 1995 року № 481-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).

Згідно з статтею 1 Закону № 481 термін «пальне» вживається в Законі № 481 у значенні, наведеному у Кодексі.

Відповідно до статті 1 Закону № 481:

зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик;

оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам;

роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції / автогазозаправної станції / газонаповнювальної станції / газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки та/або реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів.

Згідно із частиною першою статті 15 Закону № 481, зокрема, оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Роздрібна торгівля, зокрема, пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю. (частина двадцять третя статті 15 Закону № 481).

Отже, у разі якщо Товариство планує здійснювати зберігання чи продаж  Конденсату газового стабілізованого природного типу 2 з кодом згідно з  УКТ ЗЕД 2709 00 10 00, який буде використовуватися як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом та згідно з п.п.  14.1.141 1 п.  14.1  ст.  14  Кодексу  є пальним, то Товариству необхідно отримати відповідні ліцензії.

Разом з цим, до звернення Товариства не надано будь – яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення господарських операцій, умов укладених договорів.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).