X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.03.2024 р. № 1096/ІПК/99-00-07-04-01 ІПК

Державна податкова  служба України за результатами розгляду звернення  Громадської організації «________» (далі – ГО),  щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

ГО «…» звернулось до контролюючого органу із наступним питанням:

Чи повинна ГО «…» використовувати реєстратор розрахункових операцій  (далі –  РРО) при прийманні членських внесків до каси організації?

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та  поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до преамбули Закону № 265, встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Відповідно до пункту 3 статті 1 Закону України від 22 березня 2012 року № 4572-VI «Про громадські об’єднання» (далі – Закон № 4572)  громадська організація –  це громадське об’єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

Частиною першою статті 24 Закону № 4572 визначено, що громадське об’єднання зі статусом юридичної особи для виконання своєї статутної мети (цілей) має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане такому громадському об’єднанню його членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, набуте в результаті підприємницької діяльності такого об'єднання, підприємницької діяльності створених ним юридичних осіб (товариств, підприємств), а також майном, придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом.

Ведення касових операцій у національній валюті юридичними особами (крім банків) та їх відокремлених підрозділів незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності здійснюється відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого  постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148 із змінами (далі – Положення № 148).

Пунктом 8 розділу І Положення № 148 визначено, що каса – це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівки, інших цінностей, касових документів.

Враховуючи викладене та як відповідь на питання повідомляємо, що сплата виключно членських внесків згідно із Законом № 265, не може вважатись розрахунком за товари (послуги), у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, відповідно може здійснюватися у касі ГО  «…» без застосування РРО. В той же час зазначаємо, що членські внески повинні оприбутковуватись у відповідності до вимог Положення № 148.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.