X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.03.2024 р. № 1139/ІПК/99-00-18-01-02 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо питань пов’язаних з поданням Таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця платника), та керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство за результатами розгляду Таблиці платника, зареєстрованої в контролюючому органі 02.04.2021 за № 9070863860, прийнято рішення від 06.04.2021 № 2539372/42787596 про її неврахування відповідно до пункту 16 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок зупинення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Підставою для неврахування Таблиці платника стало те, що у Товариства «відсутні показники позитивної історії платника податку». Наслідком відмови є зупинення реєстрації податкових накладних контролюючим органом в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), складених за фактом виконання для юридичних осіб послуг з ремонту та технічного обслуговування автомобілів.

Товариством з січня 2020 по лютий 2021 включно, тобто протягом 14 послідовних місяців, здійснювалась на постійній основі реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування на постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару/послуги згідно з УКТ ЗЕД/Державним класифікатором продукції та послуг – 45.11 та 45.20.

Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати роз’яснення з таких питань:

1. Яким чинним законодавчим актом визначено термін «податкова історія», «позитивна податкова історія»?

2. Яку податкову історію має новостворений платника податків?

3. На яких підставах відсутність показників позитивної податкової історію платника податку і, як наслідок, відмова в прийнятті Таблиці платника впливає на зупинення реєстрації в Реєстрі лише тих податкових накладних, що складені внаслідок продажу послуг покупцям, які є платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ)?

4. Який статус має податкова історія Товариства станом на 06.04.2021 – день прийняття рішення № 2539372/42787596: «негативна», «нейтральна», «відсутня» чи будь-який інший?

5. Протягом якого часу податкова історія повинна бути позитивною до дати врахування Таблиці платника?

6. Протягом 14 послідовних місяців (з січня 2020 по лютий 2021 включно) Товариство здійснило на постійній основі реєстрацію податкових накладних на постачання послуг за однаковими кодами послуг згідно з УКТ ЗЕД/Державним класифікатором продукції та послуг – 45.11 та 45.20. Починаючи з 15.03.2021 реєстрація в Реєстрі податкових накладних з кодами 45.11 та 45.20, відповідно до яких покупцями послуг є платники ПДВ, зупиняється. Яким чином і внаслідок яких подій змінилась податкова історія Товариства?

7. З яких причин на 19.05.2021 в електронному кабінеті платника податків Товариства відсутня відмітка про наявність позитивної податкової історії за критерієм здійснення на постійній основі протягом будь-яких чотирьох звітних місяців з останніх шести місяців реєстрації в Реєстрі податкових накладних/ розрахунків коригування на постачання за одним і тим самим кодом товару/ послуги згідно з УКТ ЗЕД/Державним класифікатором продукції та послуг?

Щодо питань 1 – 2.

Додатком 2 до Порядку зупинення (у редакції, що діяла станом на дату розгляду Таблиці платника) визначено Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість (далі – Показники податкової історії).

Відповідно до пункту 9 Порядку зупинення (у редакції, що діяла станом на дату розгляду Таблиці платника) платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.

Таким чином, Показники податкової історії, які розраховуються автоматично відповідно до вимог Порядку зупинення, доступні для відображення у електронному кабінеті платника кожному платнику податку.

Щодо питання 3.

Відповідно до пункту 5 Порядку зупинення (у редакції, що діяла станом на дату розгляду Таблиці платника) платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/ розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1 до Порядку зупинення), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2 до Порядку зупинення).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3 до Порядку зупинення).

Згідно з пунктом 7 Порядку зупинення (у редакції, що діяла станом на дату розгляду Таблиці платника) у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Пунктом 11 Порядку зупинення (у редакції, що діяла станом на дату розгляду Таблиці платника) передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються, зокрема, критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.

Щодо питань 4 – 7.

Формування показників податкової історії здійснюється автоматично без ручного втручання та згідно з пунктом 9 Порядку зупинення (у редакції, що діяла станом на дату розгляду Таблиці платника) платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.

Платник податку відповідає показнику позитивної податкової історії згідно з пунктом 1 додатку 2 до Порядку зупинення у разі якщо платник податку здійснює на постійній основі протягом будь-яких чотирьох звітних місяців з останніх шести місяців реєстрацію в Реєстрі податкових накладних/ розрахунків коригування на постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару/послуги згідно з УКТ ЗЕД/Державним класифікатором продукції та послуг.

Таким чином, для відповідності хоча б одному показнику податкової історії, передбаченим додатком 2 до Порядку зупинення (у редакції, що діяла станом на дату розгляду Таблиці платника), необхідне одночасне виконання умов, зазначених у кожному показнику, а розраховані показники позитивної податкової історії на день подання Таблиці платника доступні для ознайомлення платнику податку в електронному кабінеті платника податку.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу).