X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.03.2024 р. № 1067/ІПК/19-00-04-02-05

Головне управління ДПС у Тернопільській області за результатами розгляду звернення щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, у яких у індивідуальному податковому номері (далі - ІПН) покупця не зазначено нулів, з яких починається такий ІПН, та керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як викладено у зверненні, контрагентом Підприємства (платником ПДВ) зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкову накладну, при заповненні якої не зазначено нулі, з якого починається ІПН Підприємства (платника ПДВ).

Інформуючи про зазначене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо права на податковий кредит за такою податковою накладною.

Відповідно до пункту 1.1 статті 1 розділу I ПКУ відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 розділу V ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Пунктами 201.8 та 201.10 статті 201 розділу V ПКУ визначено, що право на нарахування ПДВ, складання накладних/розрахунків коригування та їх реєстрацію в ЄРПН надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ в порядку, передбаченому статтею 183 розділу V ПКУ.

Особі, що реєструється як платник ПДВ, присвоюється ІПН, який використовується для сплати ПДВ (пункт 183.18 статті 183 розділу V ПКУ).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр платників податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих як платники податку (пункт 183.12 статті 183 розділу V ПКУ).

При реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування, складених на покупця - платника ПДВ, здійснюється звіряння даних щодо перебування покупця / продавця у реєстрі платників ПДВ, а тому податкові накладні / розрахунки коригування, складені на покупця - платника ПДВ, не можуть бути зареєстровані в ЄРПН, якщо особу (продавця/покупця), зазначену у такій податковій накладній, не внесено до реєстру та такій особі не присвоєно ІПН.

Таким чином, алгоритм контролю реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних не дає можливості реєстрації в ЄРПН податкових накладних, у яких ІПН платника ПДВ не внесено до реєстру платників ПДВ, а наявність чи відсутність в податковій накладній перед 10 - значним ІПН нулів не впливає на її реєстрацію в ЄРПН.

Отже, якщо податкова накладна складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, то ІПН такого платника є актуальним. Наявність або відсутність у податковій накладній нулів, з яких починається ІПН платника податку, не заважає ідентифікувати здійснену операцію.

Правила формування податкового кредиту встановлено статтею 198 розділу V ПКУ.

При цьому податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (абзац другий пункту 201.10 статті 201 розділу V ПКУ).

 

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.1 статті 52 розділу II ПКУ).