Державна податкова служба України розглянула звернення акціонерного товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2010 № 764 цілісний майновий комплекс, комплекс будівель і споруд, переданий до Товариства за Актом приймання-передачі та зареєстровано право приватної власності, про що було внесено відповідні відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр): на підставі свідоцтва про право власності.
Постановою Вищого господарського суду України (далі – Постанова суду) речове право на Об’єкт скасовано, 13.01.2016 внесені відповідні зміни до Державного реєстру, у зв’язку з чим Товариство запитує, чи виникає податковий обов’язок у Товариства зі справляння Податку за Об’єкт за відсутності документів, що підтверджують право власності на такий Об’єкт?
Порядок справляння Податку врегульовано статтею 266 розділу ХІІ Кодексу.
Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни та/або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень здійснюється шляхом внесення відповідних відомостей заявником для проведення реєстраційних дій до Державного реєстру (положення статей 2,3,17 Закону України від 1 липня 2004 року № 1952-VI «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).
Оскільки на підставі Постанови суду речове право Товариства на Об’єкт скасовано та відповідні відомості щодо скасування речового права 13.01.2016 внесені до Державного реєстру у Товариства не виникає зобов’язання зі сплати Податку за Об’єкт.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |