Державна податкова служба України за результатами розгляду зверненняТовариства щодо практичного застосування окремих норм законодавства про внесення до Єдиного державного реєстру обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів, керуючись статтею 52Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство зазначає, що до 22.01.2024 до попередньої редакції Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»(далі – Закон № 481), Товариство мало обов’язок здійснювати реєстрацію обладнання, що використовується у виробництві тютюнових виробів (далі – обладнання), в Єдиному державному реєстрі обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок.
З 22.01.2024 набули чинності зміни до Закону № 481, якими Єдиний державний реєстр обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок заміненоЄдиним державним реєстром обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
До зазначених запитань
Законом України від 29 червня 2023 року № 3173-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах» до Закону № 481внесено зміни,які, зокрема,набрали чинності з 22 січня 2024 року, а саме, щодо запровадження ведення Єдиного державного реєстру обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів(далі - Єдиний реєстр обладнання).
Відповідно до абзацу сорок третього статті 1 Закону № 481Єдиний реєстр обладнання- це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збір, накопичення, захист, облік, відображення, обробку реєстрових даних та надання реєстрової інформації про перелік обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів. Єдиний реєстр обладнання ведеться в електронному вигляді.
Обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів:
автоматизовані машини (механізми), що призначені для:
підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини;
нарізання тютюнового листа для наступного використання у виробництві тютюнових виробів;
виробництва відновленого тютюну;
виготовлення (виробництва) сигарет, цигарок, сигарил шляхом вкладення тютюнового листа або тютюнової суміші в сигаретний папір або цигаркові гільзи, або листи тютюну з наступним формуванням таких тютюнових виробів;
пакування визначеної кількості сигарет, цигарок, сигарил у пачки відповідного формату шляхом розподілення єдиного потоку на порції визначеної кількості, вкладання таких порцій у заготовку пачки відповідного формату та фінального формування пачки з визначеною кількістю таких тютюнових виробів;
автоматизовані машини (механізми) - обладнання з електричним чи неелектричним нагріванням для обробки матеріалів шляхом зміни температури та механічні пристрої, які використовуються для промислового виробництва люлькового, нюхального, смоктального, жувального тютюну чи його замінників (нарізання, змішування, формування люлькового тютюну, махорки, тютюновмісних сумішей для кальянів, фінальне формування пачки (упаковки) тютюну чи махорки для смоктання, жування, нюхання чи вдихання без горіння шляхом нагрівання);
автоматизовані машини (механізми), призначені для нанесення марок акцизного податку на пачки відповідного формату.
Статтею 21 Закону № 481 визначено, що обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі обладнання.
Разом з цим, відповідно до статті 21 Закону № 481Порядок ведення Єдиного реєстру обладнання затверджується Кабінетом Міністрів України, а форми заяв про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів, про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, про виключення відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання, затверджує Міністерство фінансів України.
На сьогодні підготовлено відповідні проєкти нормативно-правових актів, які проходять узгодження відповідно до законодавства.
З урахуванням погодженої позиції з Міністерством фінансів України Єдиний реєстр обладнання розпочне функціонувати з моменту затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів.
Отже враховуючи зазначене, після прийняття відповідних нормативно-правових актів Товариству необхідно буде подати заяву про внесення до Єдиного реєстру обладнання всього обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів,перелік якого зазначений в абзаці сорок третьому статті 1 Закону № 481, в тому числі такого обладнання, яке було внесено до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |